Bagnaia vyhral v Malajzii, priblížil sa k prvému titulu v MotoGP

Francesco Bagnaia.
Francesco Bagnaia. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. okt 2022 o 12:15

Ani jednému z ašpirantov na titul nevyšla kvalifikácia.

SEPANG. Taliansky motocyklový pretekár Francesco Bagnaia vyhral nedeľnú VC Malajzie seriálu MotoGP.

Jazdec Ducati mal na okruhu Sepang šancu získať svoj premiérový titul, o ktorý bojuje už len s úradujúcim majstrom Fabiom Quartararom (Yamaha) z Francúzska. Ten však obsadil tretie miesto a o celkovom víťazovi tak rozhodnú záverečné preteky vo Valencii.

Ani jednému z ašpirantov na titul nevyšla kvalifikácia - Bagnaia štartoval z deviateho miesta, Quartararo o rad ďalej.

Prvý menovaný získal hneď na začiatku sedem pozícií a po havárii Jorgeho Martina na Ducati išiel do vedenia. O triumf napokon bojoval s Aleixom Espargarom.

Miestami to vyzeralo, že na premiérový titul siahne už v nedeľu – Quartararo bránil tretie miesto pred Marcom Bezzecchim a ak by neskončil na pódiu, majstrom by bol práve Talian.

Vo Valencii stačí Bagnaiovi prísť do cieľa lepšie ako na pätnástom mieste a v prípade horšieho výsledku by ho Quartararo "obral" o titul len víťazstvom.

Výsledky VC Malajzie 2022

MotoGP:

1. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati) 40:14,332 min, 2. Enea Bastianini (Tal./Ducati) +0,270 s, 3. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) +2,773, 4. Marco Bezzecchi (Tal./Ducati) +5,446, 5. Alex Rins (Šp./Suzuki) +11,923, 6. Jack Miller(Aus./Ducati) +13,472

Celkové poradie:

1. Bagnaia 258 bodov, 2. Quartararo 235, 3. Aleix Espargaro (Šp./Aprilia) 212, 4. Bastianini 211, 5. Jack Miller (Austr./Ducati) 189, 6. Brad Binder (JAR/KTM) 168

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Bagnaia vyhral v Malajzii, priblížil sa k prvému titulu v MotoGP