Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Véghovým trénerom je aj Norbert Bödör, po súboji mu ďakoval

Attila Végh (chrbtom) sa pred zápasom objíma s Matúšom Mečárom, vľavo Norbert Bödör. (Autor: OKTAGON (YOUTUBE))
Marián Szűcs|Publikované 10. nov 2019 o 13:55

Nitriansky podnikateľ bol na zápase v Prahe.

BRATISLAVA. Jedným z trénerov zápasníka MMA Attilu Végha je kontroverzný podnikateľ Norbert Bödör. Zúčastnil sa aj na zápase v Prahe, v ktorom Végh zdolal Karlosa Vémolu.

Hlásateľ na štadióne Bödöra predstavil ako jedného z trojice Véghových trénerov. Pri vyhlasovaní víťaza bol Bödör priamo v zápasníckej klietke uprostred haly s takmer 20-tisíc divákmi v hľadisku.

„Brutálne ďakujem môjmu tímu. Edko, Norko (Bödör – pozn. red.), Matúško, Ilja, ľudia, bez ktorých by som nevedel takto makať,“ povedal na úvod svojej ďakovnej reči Végh.

Mal kontakty s Kočnerom

Norbert Bödör sa vo viacerých súvislostiach objavuje pri vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Nitriansky podnikateľ Bödör sa vyskytuje aj v šifrovanej komunikácii Threema mafiána Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z objednávky vraždy Kuciaka a Kušnírovej.

V apríli Bödör pre SME potvrdil, že s Kočnerom mal zopárkrát schôdzku v nitrianskom hoteli Zlatý kľúčik.

„V Nitre som sa s ním stretol príležitostne. Keď prechádzal cez Nitru, zavolal mi. Na našich stretnutiach sme sa bavili o rôznych aktuálnych spoločenských, politických a súkromných témach," uviedol Bödör.

Je synom Miroslava Bödöra, šéfa bezpečnostnej služby Bonul, ktorá bola za vlády Smeru mimoriadne úspešná pri získavaní miliónových štátnych zákaziek.

Norbert Bödör (vľavo) je jedným z trénerov Attilu Végha. (Autor: O2 TV Sport)

Druhý tréner zrazil chodkyňu

Norbert Bödör je príbuzný bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Vďaka svojim kontaktom podľa polície viackrát zabezpečoval pre Kočnera lustrácie v policajných evidenciách. Kočner si podľa uniknutých správ cez Bödöra vybavoval svoje veci na polícii, keď jej šéfoval Gašpar.

Na fotografii (zľava) sú bývalý zamestnanec Bonulu Peter Brath; profesionálny zápasník Attila Végh; Matúš Mečár, ktorý bol odsúdený za vydieranie; nitriansky podnikateľ Norbert Bödör; podnikateľ a manažér zápasníkov Eduard Gerek a zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Milan Mihálik. (Autor: Zdroj: Archív SaS)

Druhý z Véghových trénerov Matúš Mečár bol v minulosti odsúdený za vydieranie a pohyboval sa v okolí bývalého šéfa nitrianskeho podsvetia Ľuboša Ferusa.

Mečár pred rokom v Nitre vo vysokej rýchlosti zrazil 27-ročnú ženu idúcu cez priechod pre chodcov. Tá nehodu neprežila. Mečárovi hrozí za prečin usmrtenia trest na dva až päť rokov.

Obžalobu Mečára nitriansky okresný súd zamietol pre procesné chyby. Prokuratúra podala proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať krajský súd.

Autor: Marián Szűcs

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.