Kaik Brito. (Zdroj: Oktagon MMA, Autor: Oktagon MMA)
Adrián Mečiar|3. dec 2022 o 23:34 (aktualizované 3. dec 2022 o 23:45)

Oktagon má nového šampióna.

OSTRAVA. Organizácia Oktagon MMA má nového šampióna. Stal sa ním Brazílčan Kaik Brito, ktorý porazil Davida Kozmu a získal titul.

Hlavný zápas večera na turnaji Oktagon 37 priniesol titulový zápas vo váhovej kategórii do 77 kilogramov.

David Kozma obhajoval titul, ktorý držal od roku 2018. Na druhej strane stál vyzývateľ Kaik Brito.

Kozma mal skúsenosti s ťažkými zápasmi, neraz bojoval v náročných dueloch na plný počet minút. 25-minútové bitky s bojovníkmi ako "Apollo" Silva, Krištofič či Kertesz sa zapísali do pamätí fanúšikov.

Celý menoslov jeho titulových obhajob obsahuje aj Bojana Veličkoviča a Petra Knížeho.

Brito sa naopak vyznačoval bleskovými ukončeniami. Na tri víťazstvá v organizácii Oktagon MMA potreboval v priemere iba niečo vyše jednu minútu.

Postupne zdolal Gábora Borárosa, Roberta Bryczeka a Andreja Kalašnika.

Brito začal dobre, Kozma nestačil

Vyzývateľ dal šampiónovi pocítiť silu úderov už v úvodných momentoch, Kozma po jednej z rán skončil na okamih na zemi a vzápätí sa snažil o takedown.

Viac než tri minúty Brito výborne bránil Kozmove pokusy, no potom bol domáci hrdina konečne úspešný so svojím pokusom.

Aspoň na niekoľko desiatok sekúnd dostal zápas tam, kde ho chcel mať a priblížil sa k svojmu cieľu prežiť prvé kolo.

Kozma vedel, že tam bude Brito najnebezpečnejší. Prvé kolo išlo jednoznačne na stranu Brita.

Nechápali, ako môže stáť na nohách

Ani v ďalších minútach sa však obraz súboja príliš nezmenil.

Kozma dokázal na nejaký čas natlačiť súpera na pletivo, ale Brito sa dobre bránil a prípadne okamžite vstával.

A opäť dostal Kozmu presnými údermi do úzkych, no tentoraz už bol skutočne blízko ukončenia.

Viackrát sa zdalo, že hlavný rozhodca Jan Voborník je pripravený vstúpiť medzi zápasníkov a ukončiť zápas. Tento krok ale neprichádzal.

Kozma bol v akomsi "zombie móde". Ani komentátori Ondřej Novotný a Martin Kostolanský nechápali, ako je možné, že český bojovník ešte stále stojí na nohách.

Nový šampión

V treťom kole Brito pokračoval v tlaku, hoci Kozma mal tiež výborné momenty.

Oboch mužov už trápila značná únava, v predošlých minútach museli vyvinúť veľké množstvo síl. Brito ale naďalej disponoval rozhodujúcou silou úderov a napokon konečne nedal rozhodcovi na výber.

Séria úderov v závere tretieho kola znamenala konečnú, Voborník odmával duel v postoji, aby chránil zápasníka od inkasovania ďalších zbytočných rán.

Brito sa tak stal novým šampiónom veltrovej váhy organizácie Oktagon MMA. V Oktagone má po tomto dueli skóre 4:1.

Kozma zaznamenal svoju úplne prvú porážku v Oktagone.

Výsledky turnaja Oktagon 37

Hlavná karta

Veltrová váha do 77 kg: Kaik Brito porazil Davida Kozmu na TKO v 3. kole a stal sa novým šampiónom Oktagon MMA

Perová váha do 65 kg: Mate Sanikidze porazil Jakuba Tichotu na body (split decision) a stal sa novým šampiónom Oktagon MMA

Stredná váha do 84 kg: Vlasto Čepo porazil Giovanniho Mellila na TKO v 1. kole

Dohodnutá váha do 72 kg: Konrad Dyrschka porazil Jana Širokého na body

Dohodnutá váha do 95 kg: Al Matavao porazil Mareka Mazucha na KO v 1. kole

Predzápasy

Dohodnutá váha do 73 kg: Ronald Paradeiser porazil Felipeho Maiu na KO v 1. kole

Poloťažká váha do 93 kg: Václav Mikulášek porazil Petra Bartoněka na TKO v 1. kole

Ťažká váha do 120 kg: Adam Palasz porazil Tadeja Dajčmana na KO v 1. kole

Slamová váha do 52 kg: Katharina Dalisda porazila Moniku Chochlíkovú na body

Stredná váha do 84 kg: Robert Bryczek porazil Abdula Driaia na KO v 1. kole

Ľahká váha do 70 kg: Matěj Kuzník porazil Ozan Aslanera na TJO (zranenie) v 1. kole

Domov»MMA»Oktagon má nového šampióna, Kozma stratil titul. Katom Brazílčan Brito