Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Mladík vtrhol na kurt, aby si spravil s Federerom selfie. Vyviedli ho

Roger Federer a mladík, ktorý sa s ním pokúšal odfotiť. (Autor: TASR/AP)
Ondrej Gajdoš|Publikované 24. máj 2015 o 14:51

Grandslamového rekordéra nazlostilo, že po zápase vbehol na kurt mladík a ochranka reagovala vlažne.

PARÍŽ, BRATISLAVA. Roger Federer si v úvodnom dni Roland Garros v prvom kole dobre zatrénoval s Kolumbijčanom Alejandrom Fallom, vyhral bez straty setu, ale potom sa zlostil na organizátorov grandslamového turnaja.

Po zápase vbehol z hľadiska na centrálny kurt mladý fanúšik, aby si s grandslamovým rekordérom urobil selfie fotku. Prekvapený švajčiarsky tenista súhlasil, no potom sa škaredo pozeral na ochrankárov a vzápätí sa sťažoval na vedení turnaja.

Dočkal sa ospravedlnenia od riaditeľa Gilberta Yserna, ale na tlačovej besede sa znova vrátil k tejto téme. Poukazoval na to, že už na sobotňajšom tréningu dochádzalo k podobným prípadom.

Federer: Chceme sa cítiť bezpečne

"Také niečo by sa nikdy nemalo stať," cituje Federera server denníka Basler Zeitung. "Na dvorci sa chceme cítiť bezpečne a organizátori sa o to musia postarať. V sobotu bolo na kurte dokonca päť detí."

Federera nahnevalo, že mladík sa po zápase ľahko dostal z hľadiska na antuku a ochranka aj potom reagovala veľmi vlažne.

Tenisti sú na podobné udalosti mimoriadne citliví od chvíle, keď v apríli 1993 na turnaji v Hamburgu domáci fanúšik nožom bodol do chrbta vtedajšiu ženskú svetovú jednotku Monicu Selesovú.

Železný muž č.1

Sedemnásťnásobný grandslamový víťaz Federer je jediným tenistom sveta, ktorý hral v 21. storočí na všetkých turnajoch veľkej štvorky. Od Australian Open 2000 ani raz nechýbal v Melbourne, Paríži, Londýne ani v New Yorku, čo svedčí o veľkej stabilite jeho formy.

Na Roland Garros je to jeho 62. štart na grandslamovom turnaji za sebou. Druhý v tomto poradí železných mužov Juhoafričan Wayne Ferreira mal 56 štartov.

Federer vyhral Roland Garros 2009 a skompletizoval si kariérny grandslam, teraz je druhým nasadeným hráčom.

"V prvom zápase v Paríži som si zvykal na podmienky, ktoré sú iné ako na predchádzajúcich antukových turnajoch. Stále mám čo zlepšovať," povedal 33-ročný Federer. V 2. kole ho čaká Španiel Marcel Granollers-Pujol.

Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.