Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Mladé Slovensky sú na Junior Fed Cupe krok od boja o medaily

Tereza Mihalíková. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 25. sep 2014 o 18:28

Slovenky v zápase proti Japonkám potrebujú len bod z ďalšej dvojhry či štvorhry.

SAN LUIS POTOSÍ. Slovenské tenisové reprezentantky do 16 rokov smerujú do priameho boja o medaily na MS tímov tejto vekovej kategórie pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v mexickom San Luis Potosí.

Vo štvrtok v základnej C-skupine finálového podujatia Junior Fed Cupu BNP Paribas (23. - 28. septembra) vedú nad Japonkami 1:0, keď Tereza Mihalíková v dueli dvojok prekonala Momoko Koboriovú 6:3, 6:3.

Slovenky teda v tomto priamom súboji o konečné prvenstvo v skupine a prienik medzi najlepšie štyri družstvá potrebujú len bod z ďalšej dvojhry či štvorhry.

V utorok mladé Slovenky pod vedením kapitána Daniela Čálika prekonali vicemajsterky Európy Francúzky nasadené ako tretie 2:1 a v stredu si poradili s Egypťankami 3:0. Káder dotvárajú Viktória Kužmová a Tamara Kupková.

Už teraz je isté, že tím SR skončí prinajhoršom na celkovej 8. priečke, vlani obsadil 11. pozíciu. Slovenky boli v ére samostatnosti vo finále ročníka 1998 v talianskom Cuneu a o sezónu neskôr v austrálskom Perthe. Štartuje 16 družstiev. Chlapci zo SR sa na záverečný turnaj Junior Davis Cupu nekvalifikovali.

Výsledok - štvrtok:

SLOVENSKO - JAPONSKO 1:0 po úvodnej dvojhre

Tereza Mihalíková - Momoko Koboriová 6:3, 6:3

ko;mp;fr

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.