Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Mintál napokon neprestúpi do Philadelphie

Marek Mintál v drese Norimbergu. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. jan 2011 o 21:22

Podľa informácii nemeckých médií by mal bývalý slovenský reprezentant ostať v Norimbergu.

NORIMBERG. Bývalý slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál zrejme nezamieri do zámorskej MLS a zostane hráčom 1. FC Norimberg. O 33-ročného "Fantóma" sa intenzívne zaujímal tím Philadelphia Union, ktorý mu údajne ponúkal trojročnú zmluvu s opciou.

Bývalý hráč MŠK Žilina dokonca odletel s manželkou i manažérom do Spojených štátov, následne si však vypýtal čas na rozmyslenie. Podľa informácii nemeckého periodika Nürnberger Nachrichten sa Mintál napokon rozhodol zostať v Norimbergu, s ktorým má platnú zmluvu do konca aktuálnej sezóny.

"Ak veci vyzerajú inak než ste čakali, zvíťazí zdravý rozum," povedal spomenutému denníku športový riaditeľ bundesligistu Martin Bader a dodal, že ho vývoj situácie potešil. "Marka si veľmi ceníme a má v tíme neotrasiteľnú pozíciu. Verím, že bude pre nás v odvetnej časti sezóny dôležitým hráčom a následne prijme pozíciu v štruktúrach klubu," uzavrel Bader.

Mintál dostáva v aktuálnej sezóne v drese Bavorov len minimum príležitostí (celkovo 47 minút v šiestich dueloch, pozn.) a aj preto nedávno vyjadril záujem zmeniť pôsobisko. "Chcem hrať ešte aspoň 2 - 3 roky, pokiaľ som zdravý a dá sa. Nechcem skončiť s futbalom už ako 33-ročný, táto hra ma baví a živí,“ povedal Marek Mintál koncom decembra v rozhovore pre agentúru

Súvisiace články