Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Mintál: Ja a St. Pauli? Len výmysel médií

SITA|20. máj 2011 o 15:23

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál v rozhovore pre internetový portál profutbal.sk uviedol, že pravdepodobne nebude v kariére pokračovať v nemeckom v súčasnosti už druholigovom klube FC St. Pauli.

NORIMBERG. Bývalý slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál v rozhovore pre internetový portál profutbal.sk uviedol, že pravdepodobne nebude v kariére pokračovať v nemeckom v súčasnosti už druholigovom klube FC St. Pauli, s ktorým ho spájajú viaceré médiá.

"Čo sa týka St. Pauli, je to len výmysel médií. Tréner z Paderbornu išiel do St. Pauli a ja som bol začiatkom roka v Paderborne, kde ma tento kouč chcel na leto angažovať. Novinári si to hneď spojili dokopy, Mintál - St. Pauli, ale vôbec to tak nie je. Momentálne viem, že nejaké rokovania boli, ale podľa mňa to St. Pauli nebude," povedal 33-ročný "Fantóm" Mintál, ktorý po ôsmich sezónach ukončil minulý víkend svoje osemročné pôsobenie v 1. FC Norimberg.

V súvislosti s dvojnásobným Futbalistom roka v SR (2004 a 2005) sa hovorí aj o jeho návrate do MŠK Žilina, odkiaľ v roku 2003 odišiel do spomenutého bavorského mužstva.

"Žilina, to je klub, kde mi dali šancu a vždy som vravel, že ak sa vrátim, tak práve tam. Najbližšie dni a týždne definitívne ukážu, kde budem pokračovať," vyhlásil Marek Mintál, pre ktorého bol počas angažmánu v Norimbergu najpamätnejším zisk DFB-Pokalu:

"Najlepšie zo všetkého bolo, keď sme vyhrali Nemecký pohár. Dvestotisíc ľudí na oslavách, to bola najkrajšia korunovácia a najlepší moment v klube."

Dvojnásobný slovenský ligový šampión v drese MŠK Žilina (2002 a 2003) M. Mintál má momentálne pred sebou dvojtýždňovú dovolenku na Slovensku. "Nasledujúce dni budú určite pestré a zaujímavé. Bude to prvýkrát, čo som bez klubu. Som voľný, a preto si myslím, že o zábavu budem mať postarané," dodal v rozhovore pre profutbal.sk Marek Mintál.

Súvisiace články