Agent Raiola: Guardiola je ako tréner fantastický, ale ako človek je nula

Mino Raiola. (Autor: SITA/AP)
TASR|25. mar 2018 o 21:02

Hráčsky agent sa pustil do futbalového trénera.

BERLÍN. Futbalový agent Mino Raiola sa rozhovoril o časoch svojho klienta Zlatana Ibrahimoviča v FC Barcelona. A pri spomínaní na vtedajšieho trénera Kataláncov Pepa Guardiolu sa vôbec nekrotil.

"Pep Guardiola je ako tréner fantastický. Ako človek je však absolútna nula, zbabelec a pes," citoval agenta internetový portál spox.com.

Raiolov chránenec sa dostal do konfliktu so súčasným koučom Manchestru City v roku 2010 a Ibrahimovič ho vyriešil hosťovaním v AC Miláno. Švédsky kanonier prišiel o titul v Lige majstrov, keďže Barcelona v sezóne 2010/2011 zdolala vo finále Manchester United 3:1.

"V tú noc som chcel na neho v útrobách štadióna vyštartovať. Zastavil ma šéf Milána Galliani. To bolo Guardiolovo šťastie," povedal hráčsky agent.

Tŕňom v oku bolo Raiolovi aj každodenné zaobchádzanie Guardiolu s Ibrahimovičom: "Povedal mu, že s problémami a ťažkosťami sa za ním môže vždy zastaviť. Potom ho ignoroval, nenechal ho hrať a dokonca ho ani nezdravil. Tak som Zlatanovi poradil, aby zaparkoval svoje Ferrari na trénerovom mieste," povedal Mino Raiola.

Agent tiež prezradil, že 36-ročný Ibrahimovič bude aj po skončení kariéry zarábať nemalé sumy. Švéd v nej zatiaľ pokračuje v Los Angeles Galaxy:

Mimo ihriska zarába oveľa viac ako futbalom. Je najšikovnejší, najbohatší, neuveriteľne inteligentný a aktívny na trhu.


Mino Raiola, hráčsky agent o Zlatanovi

"Ibra investuje do 'start-upov' a diamantov. Mimo ihriska zarába oveľa viac ako futbalom. Je najšikovnejší, najbohatší, neuveriteľne inteligentný a aktívny na trhu. Má to jednoducho v sebe. Pokúšam sa mojich hráčov uchrániť od chybných krokov v oblasti financií. Mám dohodu s bankami, dajú mi vedieť, keď príliš míňajú."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: