Mikel Landa suverénne ovládol preteky Okolo Burgosu, získal tri dresy

(Autor: TASR/AP)
SITA|6. aug 2017 o 14:00

Španielsky cyklista z tímu Sky okrem celkovej klasifikácie vyhral aj bodovaciu a vrchársku súťaž.

122.Martin VelitsSRQuick-Step Floors+ 1:10:06 h

LAGUNAS DE NEILA. Suverénnym víťazstvom Mikela Landu sa skončili etapové cyklistické preteky kategórie 2.HC Okolo Burgosu.

Dvadsaťsedemročný Španiel z tímu Sky si na domáce podujatie preniesol skvelú formu z nedávnej Tour de France.

V celkovej klasifikácii triumfoval so 40-sekundovým náskokom pred krajanom z družstva Quick-Step Floors Enricom Masom.

Tretí skončil ďalší španielsky člen formácie Quick-Step Floors David de la Cruz, ktorý za víťazným Landom zaostal o 47 sekúnd.

Landa na Okolo Burgosu ovládol dve etapy z piatich, v poslednej obsadil tretiu priečku. Okrem celkového víťazstva vyhral aj bodovaciu a vrchársku súťaž.

Slovensko na podujatí zastupoval Martin Velits zo zoskupenia Quick-Step Floors, ktorý obsadil 122. pozíciu s mankom 1:10:06 h.

Landa na Okolo Burgosu vyhral dve etapy.

Domov»Cyklistika»Mikel Landa suverénne ovládol preteky Okolo Burgosu, získal tri dresy