Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia
(Zdroj: Instagram: Mike Trizano)
Vladimír Bilohuščin|6. máj 2021 o 08:38 (aktualizované 6. máj 2021 o 09:02)

Víťaz reality šou The Ultimate Fighter sa už nevie dočkať súboja s Kleinom.

LAS VEGAS. Návrat po dvoch rokoch čaká Mikea Trizana, ktorý na podujatí UFC on ESPN 24 bude čeliť slovenskému reprezentantovi Ľudovítovi Kleinovi.

„Môžete očakávať moju úplne novú verziu,“ prezradil Trizano v podcaste John Hyon Ko. Počas pauzy sa Američan najviac zameral na doliečenie všetkých zranení, hlavne kolena, ktoré ho limitovalo aj počas prvých súbojov v UFC.

Pred súbojom s Kleinom je Trizano nesmierne namotivovaný a už sa nevie dočkať návratu. Lajoš mu pritom má vyhovovať aj štylisticky a to napriek tomu, že je ľavák. V príprave mal totiž po boku bojovníkov s opačným garde, ktorí Kleina verne simulovali.

„Je to postojár, ja som postojár, očakávam po celý čas ohňostroj, nemôžem sa dočkať,“ hovorí Trizano.

Otázka, samozrejme, padla aj na nesplnenú váhu Kleina v poslednom zápase. Trizano ale verí, že sa to nebude opakovať a všetko prebehne podľa plánu.

„Máme dve dôležité náplne práce. Jedna je bojovať a druhá spraviť váhu. Beriem to tak, že keď nespravíš váhu v nejakej nižšej lige, je to trocha iné, ale my sme top profesionáli na najvyššej úrovni. Ak sa to stane zasa, tak viac peňazí pre mňa, ale očakávam, že tentokrát to prebehne v poriadku. Ja trpím rovnako ako on, čiže žiadne ospravedlnenie.“

Momentálne sa už Američan sústreduje iba na súboj s Kleinom a verí, že divákom ponúknu neopakovateľnú šou.

„Myslím si, že je to výborný súboj, bude to pekelný zápas. Dúfam, že poctivo trénoval, lebo ja som trénoval naozaj tvrdo a idem si pre výhru. Môžete očakávať vojnu od prvej sekundy a veľa krvi.“

Súboj so zástupcom Spartakus Fight Gym DOXXbet má byť ale iba začiatkom v Trizanovom ťažení. „V tomto roku uvidíte tlak a moju cestu vpred. Bol som mimo nejaký čas a toto je výborná príležitosť. Konečne som zdravý a plánujem z toho vyťažiť čo najviac.“

Už tento víkend uvidíme, či Trizanove smelé plány nenarazia už na Kleinovi. 

Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články