Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Mihalíková si zrejme zahrá na juniorských Masters

Tereza Mihalíková tento rok vyhrala juniorskú dvojhru na Australian Open. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 16. dec 2015 o 14:10

Tento rok vyhrala juniorskú dvojhru na Australian Open. Talentovaná tenistka Tereza Mihalíková sa zrejme predstaví v apríli aj na výberovom mládežníckom podujatí ITF Junior Masters.

ČCHENG-TU. Slovenská tenistka Tereza Mihalíková si 8. - 10. apríla 2016 veľmi pravdepodobne zahrá na 2. ročníku výberového mládežníckeho podujatia ITF Junior Masters na tvrdom povrchu v areáli Sichuan International Tennis Centre v čínskom Čcheng-tu.

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) na svojom webe informovala o najbližšej edícii turnaja pre osem najlepších chlapcov aj dievčat v koncoročnom svetovom rebríčku do 18 rokov.

Pridala správu, že disponuje fondom 160 000 USD na úhradu cestovných nákladov. Preplatené minimum bude 7000 amerických dolárov, maximum 15 000 USD - dostanú ho šampióni.

10noveber2015_slovak_open_mihalikova_230_r9707_res.jpg

Tereza Mihalíková je veľkým talentom slovenského tenisu. FOTO - TASR.

Každému účastníkovi garantujú tri zápasy. Bojovať sa bude aj o voľné karty na seniorské podujatia. Turnaj sa v rovnakom dejisku uskutoční určite ešte aj v sezóne 2017.

Sedemnásťročná hrdinka súťaže dievčat na januárových melbournských Australian Open momentálne figuruje na šiestej priečke v juniorskom tzv. kombinovanom renkingu ITF a do konca roka už nie sú na programe relevantné turnaje tejto vekovej kategórie.

((foto))

Tento rok v apríli štartovala na premiérovom ročníku Kristína Schmiedlová. Prehrala vo finále s najvyššie nasadenou domácou Sü Š'-lin 4:6, 2:6. Vo finále súťaže chlapcov si Rus Andrej Rubľov poradil s Američanom Taylorom Fritzom.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.