Michalovčania na Dunajskú Stredu nestačili

(Autor: ilustračné - SITA/Viktor Zamborský)
Sportnet|26. nov 2016 o 19:01

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad Michalovcami tesne 2:1.

DUNAJSKÁ STREDA, MICHALOVCE. Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili v sobotňajšom dueli 17. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy doma nad Michalovcami tesne 2:1.

Dunajská Streda si pripísala druhú výhru po sebe, Michalovce ťahajú rovnako dlhú šnúru prehier.

Priebeh stretnutia

Už úvod zápasu priniesol rozruch, keď Lazarus fauloval prenikajúceho Sarra, z dobrých 25 metrov rozohratá štandardka však domácim nevyšla. V 10. minúte prišla prvá šanca domácich, Sarrov center z ľavej strany mohol skončiť na brvne, ale brankár Kira stihol loptu vyraziť. V 16. minúte center Živkoviča preletel cez pokutové územie, k lopte sa dostal Štepanovský, ale mieril veľmi nepresne.

O minútu neskôr prišla ďalšia šanca domácich, po centri Simona mohol strieľať Živkovič, ale brankár Kira bol na mieste. V 22. minúte na center nabehol Štepanovský, ale brankár Michaloviec šancu zneškodnil.

Na druhej strane mohol skórovať Mensah, ale strela minula dunajskostredskú bránu. V 26. minúte potiahol loptu na pravej strane Vida, ktorý bol v pokutovom území faulovaný, nariadený pokutový kop Sarr premenil 1:0.

Hneď z prvého útoku hostia dokázali vyrovnať, Grič trafil do čierneho 1:1.

Po vyrovnávajúcom góle boli aktívnejší hostia, ale Slávikovu bránu neohrozili. Posledná minúta prvého polčasu priniesla rozruch pred hosťujúcou bránou, najprv Simon, po ňom Živkovič sa snažili presadiť, ale lopta letela vedľa.

Druhý polčas začali aktívne domáci, v 49. minúte po centri Živkoviča vystrelil z prvej Ljubicič, brankár Michaloviec však bravúrne chytil. V 56. minúte po prihrávke Sarra skúšal strelu Vida, lopta letela vedľa.

O minútu neskôr po faule dostal druhú žltú kartu Lazarus a išiel pod sprchy. Dunajská Streda v početnej výhode atakovala bránu Michaloviec, bez úspechu.

V 70. minúte z priameho kopu z 25 metrov mohol hroziť Žofčák, ale trafil len brániacich hráčov. V 74. minúte hrozil Vida, neskôr Ljubicic, ale nepresne.

V 78. minúte sa domáci ujali vedenia, po centri Štepanovského hlavičkoval do brány Vida 2:1.

Po vedúcom góle zostala pri lopte Dunajská Streda, Michalovčanov do útokov nepustila. V 86. minúte po peknej akcii centroval z pravej strany Živkovič, ale Sarrova hlavička tesne minula bránu.

Do konca sa už skóre zápasu neznemenilo a Dunajská Streda zvíťazila aj v druhom vystúpení po návrate na domáci štadión.

Hlasy trénerov

Csaba László, tréner DAC: "Súper bol defenzívne dobre organizovaný. V druhom polčase sme zmenili organizáciu hry, po červenej karte som svojich hráčov nabádal, aby boli pokojní. Je to dôležité a druhé víťazstvo po sebe. Bol to ťažší zápas, ako proti Trenčínu, ale dôležité je víťazstvo."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Rozdelil by som to na dve fázy, pred a po vylúčení. Do vylúčenia sme hrali dobrý zápas, bol som spokojný. Nemali sme veľa šancí, ale ani súper. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany do protiútokov. Po vylúčení sme sa dostali pod tlak a súper sa dostal do vedenia. Súper dal dva góly a vyhral."

Štatistika

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)

Góly: 27. Sarr (z pok. kopu), 78. Vida - 28. Grič, ŽK: 68. Ljubičič - 4. Lazarus, 26. Sipľak, ČK: 57. Lazarus (Michalovce) po druhej ŽK, rozhodovali: Smolák - Vorel, Lieskovský, 4630 divákov

Zostavy:

Dunajská Streda: Slávik - Živkovič, Kwin (38. Ľ. Michalík), T. Huk, Štepanovský - Ljubičič - K. Vida, Pambou, Kontár, R. Černák (46. B. Ľupták) - Sarr (89. A. Mészáros)

Michalovce: Kira - Koscelník, Lazarus, Sipľak, Šimčák - Grič - I. Žofčák (81. Regáli), S. Danko, E. Mensah (59. Podhorin), Kunca - Kushta (67. Ivan Kotora)

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 po sobotňajších zápasoch 17. kola:

1. MŠK Žilina 17 14 2 1 45:11 44

2. ŽP Šport Podbrezová 17 11 4 2 23:8 37

3. ŠK Slovan Bratislava 17 10 2 5 29:19 32

4. Spartak Myjava 16 7 3 6 17:16 24

5. FC Spartak Trnava 16 6 5 5 19:23 23

6. MFK Ružomberok 16 6 4 6 28:23 22

7. MFK Zemplín Michalovce 17 6 4 7 21:25 22

8. AS Trenčín 16 6 2 8 21:26 20