Michal Kempný vlastnoručne pomáha ľuďom, ktorých postihlo tornádo na Morave

Oh My Hockey|27. jún 2021 o 09:32

Michal Kempný zobral pomoc ľuďom na Morave do vlastných rúk a ide príkladom. Nie je jediným hokejistom - veď českí reprezentanti sa vzdali odmien z majstrovstiev sveta, aby pomohli ľuďom, ktorých postihlo silné tornádo. To zmenilo niektoré obce na nepoznanie.

V okrese Hodonín sa vo štvrtok počas silných búrok sprevádzaných krupobitím objavilo silné tornádo, ktoré na viacerých miestach spôsobilo rozsiahle škody a vyžiadalo si aj päť obetí. Najviac zasiahnuté boli štyri obce - Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice a Hrušky.

Na Instagrame o Kempného pomoci informovala jeho snúbenica. "Som na teba hrdá," napísala do story. Fotky a videá mapujúce hokejistovu prítomnosť na mieste priniesol blog Russian Machine Never Breaks. Kempný pomáha v obci Lužice, podujal sa na opravu strechy.

30-ročný hokejista má k tomuto kraju veľmi blízko. Sám pochádza z Hodonína, zničené obce ležia len zopár kilometrov od jeho rodiska. "Stále nemôžem uveriť tomu, aká katastrofa postihla včera večer juh Moravy," napísal po tragédii na sociálnych sieťach. "Kraj, odkiaľ pochádzam a kam sa rád vraciam. Návrat dnešný je iný a osobný. Z pohľadu na aktuálnu situáciu ma mrazí."

Nachádzate sa tu: