Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Saganov súper Matthews bol len pár hodín po vylúčení z Gira negatívny

Michael Matthews. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 17. okt 2020 o 09:32

Z Gira odstúpil začiatkom týždňa.

BRATISLAVA. Austrálsky cyklista Michael Matthews z tímu Sunweb musel v úvode aktuálne týždňa odstúpiť z pretekov Giro d'Italia po pozitívnom teste na koronavírus.

Počas nasledujúcich dní však hneď dvakrát podstúpil opakovaný test a v oboch prípadoch s negatívnym výsledkom.

Matthews a aj ďalší jazdci nemohli z rovnakého dôvodu nastúpiť na štart utorkovej 10. etapy Gira. Informácie priniesol web Cyclingnews.com.

Austrálčan bol pred vylúčením z Gira na treťom mieste v bodovacej súťaži za Francúzom Arnaudom Démarom a Slovákom Petrom Saganom.

Nemá žiadne príznaky

Pondelkový PCR test Michaela Matthewsa bol pozitívny, utorkový rýchlotest už negatívny a tiež negatívny výsledok mal aj jeho PCR test zo stredy.

Tridsaťročný jazdec nemá žiadne príznaky ochorenia COVID-19. Aktuálne sa nachádza už doma v Monacu.

Podľa hovorcu tímu Sunweb opakované negatívne testy Matthewsa nutne neznamenajú, že v pondelok bol jeho test falošne pozitívny.

"Pre Michaela je dobrá správa, že sa cíti dobre a nemá žiadne príznaky," informoval zástupca nemeckej stajne web cyclingnews.com .

"Je nutné pokračovať v práci a disciplíne, takže je potrebné pravidelne testovať," pokračoval.

Predčasný koniec pretekov?

V ostatných dňoch sa od predstaviteľov rôznych zoskupení ozývali hlasy o predčasnom ukončení Gira, tím Sunweb podporuje pokračovanie pretekov.

"Sú prijaté striktné postupy, aby bola čo najviac zabezpečené ochrana zdravia všetkých v aktuálnych náročných korona časoch," pokračoval zástupca Sunwebu.

Okrem Matthewsa mal v pondelok spomedzi jazdcov pozitívny test na koronavírus aj Holanďan Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma), rovnako aj niekoľko členov realizačných tímov viacerých stajní.

V utorok z pretekov odstúpili celé dva tímy - Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma. Už skôr kvôli pozitívnemu testu na ochorenie COVID-19 odstúpil Simon Yates (Mitchelton–Scott).

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.