Futbalista napadol 10-ročného podávača lôpt, dostal dištanc na dva zápasy

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
SITA|28. nov 2017 o 13:10

Michael Marrone dostal v zápase za svoje správanie červenú kartu.

ADELAIDE. Austrálsky futbalový obranca Michael Marrone z tímu Adelaide United dostal od disciplinárky národnej federácie FFA dištanc na dva ligové zápasy za napadnutie podávača lôpt 21. novembra v záverečnej fáze finále národného pohára FFA Cup proti FC Sydney, v ktorom jeho tím prehral 1:2 po predĺžení.

Suspendácia na ďalšie dve stretnutia je podmienečná.

Marrone fyzicky konfrontoval 10-ročného chlapca, keď sa chcel rýchlejšie dostať k lopte pred vhadzovaním v 115. minúte. Obaja skončili na zemi.

Hráč videl červenú kartu, chlapcovi aj jeho otcovi neskôr umožnili zúčastniť sa na slávnostnom ceremoniáli.

V Austrálii nejestvoval precedens. Belgický stredopoliar anglického klubu FC Chelsea Eden Hazard dostal za podobný prehrešok - kopnutie 17-ročného podávača - spred takmer piatich rokov zákaz štartu na tri stretnutia.

V niektorých krajinách môžu kluby dostať pokutu, ak zberači lôpt zámerne zdržujú hru, pripomenula The Associated Press. Inkriminovaný duel sa konal v Sydney.