Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Mertiňák sa vráti budúci týždeň v Hamburgu

Michal Mertiňák (Autor: SITA/AP)
SITA|12. júl 2011 o 17:35

Slovenský tenista Michal Mertiňák sa po problémoch s chrbticou opatrne pripravuje na plánovaný budúcotýždňový návrat.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Michal Mertiňák sa po problémoch s chrbticou opatrne pripravuje na plánovaný budúcotýždňový návrat do súťažného diania na podujatí ATP v Hamburgu.

"Včera som prvý raz hral, zatiaľ iba z miesta. Bolo to dobré, ale príliš som to nepokúšal. Každý deň pridám čosi navyše. Začal som s Kamilom Čapkovičom na Slovane, dnes ešte budem hrať s mojím bývalým tenisovým trénerom Jožkom Liptákom na Dudovej, zajtra mám naplánovanú prípravu v areáli Slávie Agrofert STU s Martinom Kližanom, vo štvrtok budem na Interi. Putujem kade - tade po Bratislave," s úsmevom povedal deblový špecialista Michal Mertiňák pre agentúru SITA a dodal: "Stále platí, že v tom Hamburgu by som hral s Čechom Lukášom Dlouhým."

Bývalý 12. hráč deblového svetového rebríčka vo štvorhre (momentálne 23. miesto) pre zdravotnú indispozíciu vynechal Wimbledon, išlo o vysunutie platničky medzi štvrtým a piatym stavcom. Na niektorom z grandslamových turnajov chýbal Mertiňák premiérovo od parížskeho Roland Garros 2005.

Tridsaťjedenročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák, pochopiteľne, zaregistroval, že ku koncu uplynulého týždňa vyvstal najbližší súper Slovákov v Davisovom pohári: 16. - 18. septembra sa v Bratislave stretnú s Ukrajincami v zápase rozhodujúceho 2. kola play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny: "Čo k tomu povedať po marcovom Portugalsku? Klasicky sme outsideri a obávam sa, že v tejto súťaži asi aj dlho budeme. Ak Ukrajinci nastúpia v najsilnejšom zložení, určite budú veľkými favoritmi."

K daviscupovej deblovej sobote semifinalista londýnskeho "výberového" šampionátu ATP World Tour Finals Mertiňák uviedol: "Väčšinou tuším hrávajú Stachovskij s Bubkom, obaja sú dobrí, Stachovskij lepší. Proti nemu som párkrát hral. Otázne zostáva, na čom budeme hrať, lebo Martin Kližan by - predpokladám - chcel antuku a Lukáš Lacko betón. Nám deblistom je to pomerne jedno."

Súvisiace články