Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Je v nemilosti? Americké média ignorujú účasť Djokoviča na US Open

Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. aug 2020 o 12:36

Srb bol v poslednom čase terčom kritiky.

BRATISLAVA. Najväčšou tenisovou správou uplynulých 24 hodín bolo potvrdenie účasti Novaka Djokoviča na US Open, ale v hlavných amerických médiách o tom nebolo ani slovo.

Konkrétne denník USA Today a ani televízna spoločnosť CNN sa o tom vôbec nezmienili. Informuje o tom srbský denník Blic na svojom webe.

"Najlepší svetový tenista v sobotu 15. augusta pricestuje do New Yorku, aby takto rázne vyriešil niekoľkomesačnú dilemu, či sa zúčastniť na US Open alebo nie. Deň predtým však na CNN ani USA Today o tom nenájdete ani slovo. Iba Sports Illustrated napísal krátku správu s reakciou najlepšieho hráča na svete," napísal Blic.

"Nebolo to pre mňa jednoduché rozhodnúť sa, lebo som čelil mnohým prekážkam aj výzvam. Všetko je za mnou a teším sa na súťažné zápasy," vyhlásil Djokovič.

Tridsaťtriročný zverenec Gorana Ivaniševiča a Mariána Vajdu si počas koronaprestávky prešiel viacerými mediálnymi turbulenciami najmä v súvislosti s organizovaním série exhibičných turnajov na Jadrane a jeho pozitívnym testom na koronavírus.

Okrem toho je všeobecne známe, že Djokovič nemá celosvetovo toľko fanúšikov ako jeho najväčší rivali Rafael Nadal a Roger Federer a jeho otec Srdjan Djokovič sa občas dostáva do kontrverzií s médiami aj niektorými súpermi.

V New Yorku nebude štartovať obhajca singlového titulu Španiel Rafael Nadal, pre zranenie bude chývať aj grandslamový rekordér Federer.

"Vážim si a rešpektujem každého, kto venoval svoj čas a úsilie na organizáciu turnajov v New Yorku. Ja som pripravený predvádzať tam svoj najlepší tenis," dodal Djokovič, ktorý na US Open zvíťazil v dvojhre v rokoch 2011, 2015 a 2018.

Súvisiace články