Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Mečíř mladší vyhral premiéru na veľkom turnaji

(Autor: TASR)
SITA|15. okt 2013 o 21:08

Syn kapitána daviscupovej reprezentácie SR útočí na prienik nad čiaru kvalifikácie Australian Open.

VIEDEŇ. Slovenský kvalifikant Miloslav Mečíř ml. uspel pri svojej premiére v hlavnej singlovej súťaži nad základnou úrovňou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF).

V utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP vo Viedni (dotácia 571 755 eur, tvrdý povrch Opticourt v hale) zvíťazil nad 27-ročným Španielom Pablom Andújarom, 51. v renkingu, za 80 minút 6:4, 6:4.

Dvadsaťpäťročný Bratislavčan Mečíř junior sa v osemfinálovom 2. kole stretne s druhým nasadeným nemeckým veteránom Tommym Haasom, už má istotu prémie 8670 eur a 32 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 240. priečke.

Syn kapitána daviscupovej reprezentácie SR útočí na prienik nad čiaru kvalifikácie januárových melbournských grandslamových Australian Open.

"Bol som dobre rozohraný z kvalifikácie. Po dvoch zápasoch v nej, ktoré boli ťažké, som si konečne zvykol na povrch. Až na niekoľko chýb mi tam takmer všetko padalo, stretnutie som si užil. Súpera som prakticky nepoznal, ale nádejal som sa, že mu mojou atypickou hrou môžem narobiť problémy. Na kurte mi vychádzalo to, na čom som pracoval," povedal Miloslav Mečíř.

Dvojhra - 1. kolo:

Miloslav Mečíř ml. (SR) - Pablo Andújar (Šp.) 6:4, 6:4 za 80 minút

Lukáš Lacko (SR) - Gerald Melzer (Rak.) 7:6 (5), 6:1 za 80 minút

Dvojhra - kvalifikácia - finále:

Miloslav Mečíř ml. (SR-7) - Kevin Krawietz (Nem.) 6:3, 7:6 (5) za 80 minút

Súvisiace články