Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Mečíř aj Lipták zrejme zostanú kapitánmi, odhaduje tenisový zväz

Mečíř je šéfom realizačného štábu počas celej éry samostatnosti Slovenskej republiky. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 2. okt 2015 o 08:23

Mečíř je šéfom realizačného štábu počas celej éry samostatnosti SR, Lipták sedí na lavičke od roku 2009.

BRATISLAVA. Miloslav Mečíř a Matej Lipták zrejme zostanú aj na sezónu 2016 kapitánmi slovenských tenisových reprezentantov v Davisovom pohári družstiev mužov, resp. v Pohári federácie tímov žien.

"O tom, či Matej Lipták dostane dôveru, bude rozhodovať výkonný výbor. Októbrové zasadnutie pravdepodobne poverí generálneho sekretára rokovať s kandidátmi. Napriek ostatným výsledkom je Lipták považovaný za veľkého odborníka. Má prehľad v ženskom tenise, rešpekt hráčok. Šanca, že bude oslovený, je veľká," povedal pre spravodajstvo Slovenského tenisového zväzu (STZ) športový riaditeľ Vladimír Habas.

Držiteľky Fed Cupu 2002 Slovenky boli v sezóne 2013 v semifinále svetovej skupiny, ale vrátane nezdaru v ňom proti Ruskám ťahali v ostatnom období sériu štyroch prehier. V apríli ju ukončili doma proti Švédkam v play-off o II. svetovú skupinu 2016, vo februári budú v 1. kole druhej osmičky hierarchie hostiť Austrálčanky.

20150414_tenis1241324.jpg

Členovia slovenského fedcupového tímu sprava Anna Karolína Schmiedlová, Matej Lipták (nehrajúci kapitán), Daniela Hantuchová a Jana Čepelová pred barážovým stretnutím so Švédskom o účasť v II. svetovej skupine Pohára Federácie. FOTO - TASR

V súvislosti s Mečírom Habas skonštatoval: "Odpoveď je podobná ako v Liptákovom prípade. Bude sa o tom rozhodovať na výkonnom výbore. Osobne si myslím, že ak bude mať záujem, mohol by pokračovať. Prispieva k priaznivej klíme v družstve, má prirodzený rešpekt a aj s lídrom tímu Martinom Kližanom už našli spoločnú reč."

Finalisti ročníka 2005 Slováci budú desiaty rok bez prerušenia hrať v I. skupine euroafrickej zóny, ako nasadení začnú až v júli v jej rozhodujúcom 2. kole na pôde Maďarska alebo Izraela. V ostatných dvoch sezónach sa prebojovali do play-off o svetovú skupinu. Vlani neuspeli v USA, pred dvoma týždňami v Poľsku.

agerpres_7900450270195.jpg

Členovia slovenského daviscupového tímu sprava Martin Kližan, Andrej Martin, Norbert Gombos, Igor Zelenay a nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř pred tohtoročným zápasom s Rumunskom. FOTO - TASR/AGERPRES

"Naša príslušnosť k I. skupine zóny je objektívnejšia, ako keby sme boli vo svetovej. Za určitej konštelácie by však náš tím v elitnej skupine mohol hrať. Myslím si, že sú tam družstvá, s ktorými by sme dokázali hrať rovnocennú partiu," podotkol Habas.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.