Talianska dráhová cyklistka Maria G. Confalonieriová oslavuje víťazstvo v bodovačke žien na dráhových majstrovstvách Európy v Glasgowe. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. aug 2018 o 18:42

Nedarilo sa slovenskému zástupcovi Filipovi Taragelovi.

GLASGOW. Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Tereza Medveďová obsadila 16. miesto v sobotňajších bodovacích pretekoch na 25 km na majstrovstvách Európy v škótskom Glasgowe.

Dvadsaťdvaročná členka tímu BePink nezískala ani jeden bod. Zo zlatej medaily sa tešila Talianka Maria Giulia Confalonieriová, ktorá nazbierala 33 bodov, o jeden viac ako druhá Bieloruska Ina Savenková.

Na treťom mieste so ziskom 30 bodov skončila Ruska Gulnaz Badykovová. Na štart sa postavilo 21 cyklistiek, preteky dokončilo 19.

Stíhacie preteky jej nevyšli

Medveďová sa v sobotu predpoludním predstavila aj v kvalifikácii individuálnych stíhacích pretekov na 3 km, ale nepostúpila do bojov o cenné kovy.

V konkurencii 23 pretekárok ju časom 3:51,813 klasifikovali na predposlednej 22. pozícii.

Vo večernom finále triumfovala Nemka Lisa Brennauerová, ktorá zdolala favorizovanú Britku Katie Archibaldovú. Bronz získala Poľka Justyna Kaczkowská.

Taragel neuspel v omniu

Mužské omnium ovládol Brit Ethan Hayter so ziskom 133 bodov. O 20 bodov menej nazbieral strieborný Talian Elia Viviani, bronz sa ušiel Dánovi Casperovi von Folsachovi.

Nedarilo sa slovenskému zástupcovi Filipovi Taragelovi. Člen Dukly Banská Bystrica celkovo obsadil posledné 21. miesto.

V hladkých pretekoch scratch a tzv. tempo pretekoch skončil zhodne na 21. poste.

V scratchi bude o čo najlepší výsledok bojovať aj Filip Taragel.
V scratchi bude o čo najlepší výsledok bojovať aj Filip Taragel. (Autor: TASR)

V eliminačnej jazde ho klasifikovali na 22. pozícii a v záverečných bodovacích pretekoch na 25 km sa umiestnil na 21. priečke.

Zlatú medailu v pretekoch na 1 km s pevným štartom si vybojoval Holanďan Matthijs Büchli časom 1:00,134 min.

Striebro získal Nemec Joachim Eilers, bronz zavesili na krk Holanďanovi Samovi Ligtleemu.

ME v dráhovej cyklistike - Glasgow (Škót.) - sobota:

ŽENY

Bodovacie preteky na 25 km: 1. Maria Giulia Confalonieriová (Tal.) 33 bodov, 2. Ina Savenková (Biel.) 32, 3. Gulnaz Badykovová (Rus.) 30, 4. Kirsten Wildová (Hol.) 27, 5. Lydia Gurleyová (Ír.), 6. Lotte Kopecká (Belg.) obe po 23,... 16. Tereza Medveďová (SR) 0

Individuálne stíhacie preteky na 3 km:

Finále: Lisa Brennauerová (Nem.) 3:26,879 - Katie Archibaldová (V. Brit.) 3:29,577

O 3. miesto: Justyna Kaczkowská (Poľ.) 3:34,750 - Ina Savenková (Biel.) 3:38,547

MUŽI

Omnium: 1. Ethan Hayter (V. Brit.) 133 bodov, 2. Elia Viviani (Tal.) 113, 3. Casper von Folsach (Dán.) 113, 4. Szymon Sajnok (Poľ.) 112, 5. Benjamin Thomas (Fr.) 110, 6. Robbe Ghys (Belg.) 103,... 21. Filip Taragel (SR) -37

1 km s pevným štartom: 1. Matthijs Büchli (Hol.) 1:00,134, 2. Joachim Eilers (Nem.) 1:00,361, 3. Sam Ligtlee (Hol.) 1:00,905, 4. Quentin Lafargue (Fr.) 1:00,929, 5. Maximilian Dörnbach (Nem.) 1:01,166, 6. Michael D'Almeida (Fr.) 1:01,499

Domov»Cyklistika»Medveďová skončila v bodovacích pretekoch šestnásta, zlato získala Confalonieriová