Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Mbappé dostal po surovom zákroku červenú kartu, PSG prehralo finále

Kylian Mbappé (vľavo) a Brazílčan Neymar. (Autor: SITA)
TASR|28. apr 2019 o 07:27

Paríž získa v tejto sezóne len jednu trofej.

PARÍŽ. Futbalisti Stade Rennes zvíťazili v sobotu vo finále Francúzskeho pohára. Nad majstrom Parížom St. Germain uspeli po rozstrele zo značky 11 m 6:5, keď sa súboj po riadnom hracom čase aj predĺžení skončil 2:2.

Na Stade de France viedol favorizovaný PSG už v 21. minúte 2:0 po góloch Brazílčanov Daniho Alvesa a Neymara. V 40. minúte si dal vlastný gól Presnel Kimpembe a v 66. minúte vyrovnal Edson Mexer z Mozambiku.

Tesne pred koncom predĺženia dostal červenú kartu Kylian Mbappe za škaredý zákrok na Da Silvu.

Škaredo šľapákom atakoval súpera, ktorého trafil kolíkmi pod kolenom a môže očakávať dlhší trest.

Tuchel ho po stretnutí obhajoval slovami: "Včera utrpel menšie svalové zranenie a musel veľmi skoro ukončiť tréning. Išiel do nemocnice na testy. Možno aj to mal v hlave, pretože ste mohli mať pocit, že nemá sebavedomie a necítil sa voľne. Tá červená karta na konci, to nie je on.

V jedenástkovom rozstrele uspelo šesť hráčov Rennes a za PSG sa v šiestej sérii pomýlil náhradník Christopher Nkunku.

Do akcie sa druhýkrát po zranení dostal aj hviezdny Neymar. Keď zvýšil na 2:0 ešte pred polovicou prvého polčasu, zdalo sa byť všetko v najlepšom poriadku. Po zbabranom finále však neskrýval sklamanie.

"Som naozaj veľmi smutný. Chýbalo nám trošku šťastia, ale už nemá zmysel nad tým plakať. Nič s tým už nenarobíme," povedal Neymar.

Rennes získalo prvý triumf v pohári od roku 1971 a zaistilo si účasť v budúcom ročníku Európskej ligy UEFA.

Finále Francúzskeho pohára:

Stade Rennes - Paríž St. Germain 3:2 pp (2:2, 1:2), rozstrel z 11 m 6:5

Góly: 40. Kimpembe (vlastný), 66. Mexer - 13. Alves, 21. Neymar, ČK: 118. Mbappe (PSG)