Max Čajkovič smeruje do kempu AHL, v Bratislave ho nahradia Kosticyn a Mrázik

Oh My Hockey|21. jan 2021 o 17:36

Slovenský útočník Maxim Čajkovič sa presúva do zámoria. Nie do juniorky, rovno do American Hockey League. Čerstvo 20-ročný Bratislavčan svojimi výkonmi zaujal farmársky klub Tampy Bay Lightning, Syracuse Crunch.

V sezóne 2020/21 nastupoval Čajkovič za Bratislavu Capitals. V nadnárodnej ICEHL odohral 27 stretnutí so ziskom 17 (2+15) bodov. Patrila mu delená štvrtá priečka v klubovom bodovaní. Pôvodne mal nastúpiť na majstrovstvách sveta juniorov, ale tréneri ho vyradili z nominácie pre nešportové správanie v kempe.

O informácii, že Čajkovič odchádza do kempu Syracuse Crunch, informovali Bratislava Capitals na svojom instagramovom profile. Forvarda v roku 2019 draftovala organizácia Tampa Bay Lightning z celkovej 89. pozície.

"Odchod Maxima bolo nutné riešiť rýchlo, prichádza séria dôležitých zápasov pre náš tím, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v otázke playoff. Príchod Michala Mrázika má viacero dôvodov, jedná sa o mladého, perspektívneho hráča, ktorý sa prezentoval dobre aj na MS U20. Taktiež chceme ako klub dať šancu mladým reprezentantom zo Slovenska, túto cestu potvrdzuje aj Roman Faith, ktorý sa vracia do zostavy po ľahšom zranení a dostane priestor," povedal Dušan Pašek, generálny riaditeľ iClinic Bratislava Capitals.

Bratislava Capitals medzitým oznámili príchod dvoch posíl. Zvučnejším z dvojice mien je Sergej Kosticyn. Bieloruský útočník so skúsenosťami v NHL sa k hokeju vracia potom, čo neodohral ani jeden zápas v ročníku 2019/20. Capitals podpísali aj Michala Mrázika, ktorého slovenskí fanúšikovia poznajú najmä z pôsobenia na posledných MSJ.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Max Čajkovič smeruje do kempu AHL, v Bratislave ho nahradia Kosticyn a Mrázik