Maskot bratislavského Slovana sa bude volať Harvy

(Autor: hcslovan.sk)
TASR|2. sep 2013 o 16:18

Na prvé dva domáce zápasy Slovana by mali do Bratislavy pricestovať aj profesionálni kanadskí animátori.

BRATISLAVA. Maskot hokejistov Slovana Bratislava dostal meno Harvy. Rozhodli o tom v dvojkolovom hlasovaní priamo fanúšikovia účastníka KHL. Meno Harvy pre orliaka belohlavého vyhralo s veľkou prevahou, keď dostalo 37,2 percenta hlasov. Informoval o tom klubový web Slovana.

Harvy dominoval už v prvom kole ankety, v rámci ktorého vyše 800 ľudí navrhlo takmer 300 rôznych mien pre nového maskota. Rovnaké meno mal maskot Slovana aj koncom 90-tych rokov minulého storočia.

Celkovo hlasovalo 4.337 fanúšikov, na druhom mieste skončilo v ankete meno Winnie (21,7%) a na treťom Iggy (19,92%).

Meno Harvy bude vyšité na zadnej strane tmavomodrého dresu, ktorý bude mať kostým maskota na sebe pred i počas domácich zápasov Slovana i na viacerých špeciálnych akciách pre fanúšikov.

Kostým je už na ceste z kanadského Québecu, kde sa vyrábal v rovnakej firme, ktorá vyprodukovala aj maskota MS 2011 vĺčka Gooolyho.

Na prvé dva domáce zápasy Slovana v KHL (17. a 19. septembra) by mali do Bratislavy pricestovať aj profesionálni kanadskí animátori. Počas krátkeho kurzu zaškolia slovenských animátorov a zasvätia ich do rôznych trikov, scénok a choreografií.

Súvisiace články