Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Dúbravku čaká kľúčový zápas. V tom poslednom lapal po dychu

Martin Dúbravka. (Autor: TASR/AP)
SITA|17. apr 2019 o 15:04

Newcastle bojuje o záchranu.

NEWCASTLE. Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka verí, že sa jeho klubovému zamestnávateľovi Newcastlu United podarí zotrvať v najvyššej anglickej súťaži Premier League aj počas nasledujúcej sezóny.

O záchranu bojujúci Newcastle vybojoval v piatkovom 34. kole cennú výhru 1:0 na pôde Leicestru City a 30-ročný rodák zo Žiliny verí, že niečo podobné môžu dosiahnuť aj v ďalšom kľúčovom dueli proti Southamptonu.

Dúbravka predviedol päť zákrokov

"Vyzerá to tak, že teraz sme v bezpečí, stále sa však rozprávame o dôležitosti blížiaceho sa stretnutia. Bude to náročné, pretože aj náš súper hrá o zotrvanie v Premier League v ročníku 2019/2020. Hráme však doma a chceme dať fanúšikom dôvod na radosť," povedal reprezentačný gólman SR v rozhovore pre BBC Newcastle.

Niekdajší ochranca troch žrdí MŠK Žilina či českých tímov Sparta Praha a Slovan Liberec taktiež verí, že už nezažije skúsenosť ako zo spomenutého ostatného duelu proti Leicestru.

Vtedy si na svoje konto pripísal päť úspešných zákrokov, zažil však aj nemilú situáciu, keď sa pri zachytávaní lopty po rohovom kope súpera po skrumáži zvalil na zem a chvíľu lapal po dychu.

Newcastle má sedembodový náskok

"Na nohy mi pomohol spoluhráč Matt Richie. Povedal som mu, že nemôžem dýchať, lebo som šiel tvrdo po lopte z rohu. Spýtal sa ma, či som v poriadku a následne ma tresol po chrbte.

Odpovedal som mu: 'Nie, ale teraz už je všetko fajn'," spomína Dúbravka s úsmevom na chaotický moment, ktorý však neprekazil jeho radosť z 10. čistého konta v ligovej sezóne.

Newcastle United sa po 34 odohraných dueloch nachádza v priebežnej tabuľke súťaže na 15. mieste s 38 bodmi a na zostupové priečky má sedembdový náskok. Sobotňajší súper Southampton je momentálne na 16. pozícii s 36 bodmi.

Súvisiace články