Divočina je to správne slovo. Škrtel chce v slávnom derby fanúšikom ponúknuť skvelý zážitok

Martin Škrtel v drese Fenerbahce. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. mar 2018 o 16:46

Podľa Škrtela vnímajú niektorí derby ako finále.

ISTANBUL. V sobotu čaká slovenského stopéra Martina Škrtela derby istanbulských futbalových rivalov Fenerbahce a Galatasaray.

Podľa slovenského stopéra mávajú tieto zápasy vždy špeciálny náboj.

"Absolvoval som ich niekoľko. Budeme hrať najväčšie turecké derby. Devätnásťročná domáca séria bez prehry v nás nevyvoláva žiadny stres. Práve naopak, predĺžime ju.

Pevne v to veríme. Sme v napätí a čakáme na výkop," cituje slová 33-ročného hráča, ktorý prišiel do Fenerbahce v júli 2016 z Liverpoolu, internetový portál gazetefutbol.de.

Škrtel: Fanúšikom ponúkneme skvelý zážitok

"Na ihrisku bude jedenásť hráčov. Ak bude fungovať chémia, uspejeme. Je dobré vedieť, že štadión bude plný. Každý rád hrá pred plnými tribúnami. Dúfame, že fanúšikom ponúkneme skvelý herný zážitok po ktorom budú môcť odísť domov spokojní," pokračoval pred stretnutím s lídrom tabuľky.

Podľa Škrtela vnímajú niektorí derby ako finále.

"Áno, je to derby, dôležitý zápas. Ale tri body, ktoré môžeme získať, majú väčšiu cenu. Po zápase nebudeme majstri. Budeme bojovať až do posledného kola."

Červené karty či bitky - aj také je istanbulské derby

Správne slovo? Divočina

Na súboj tímov z ázijskej a európskej časti mesta spomína aj aktuálny stredopoliar Slavie Praha a bývalý hráč Fenerbahce Miroslav Stoch.

"Divočina je to správne slovo. Týmto zápasom žije celé Turecko a je najsledovanejší zo všetkých. Na ihrisku sa ale bojuje fér. Tribúny burácajú, na trávniku si nikto nič nedaruje a niekedy sú súboje poriadne ostré, ale hráči sa navzájom rešpektujú.

V Turecku je normálne, že ľudia hádžu na trávnik rôzne predmety a v derby je to snáď ešte bežnejšie," cituje slová Stocha internetový portál deník.cz.

V sobotu krídelníka Slavie Praha tiež čaká derby na ihrisku Sparty Praha.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: