Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Marseille potrestal športového riaditeľa za kritiku trénera

TASR|25. okt 2011 o 15:10

Olympique Marseille potrestal finančnou pokutou svojho športového riaditeľa Joseho Aniga za to, že sa kriticky vyjadroval na adresu trénera Didiera Deschampsa.

MARSEILLE. Francúzsky futbalový klub

"Stále pripomínam každému zamestnancovi bez ohľadu na jeho postavenie v klube, že ich viaže profesionálna mlčanlivosť. A práve z tohto dôvodu prišlo aj rozhodnutie o finančnom treste pre športového riaditeľa," uviedol vo vyhlásení prezident klubu Vincent Labrune.

Deschamps a Anigo sa sporia v názore na prestupovú politiku klubu. "Nebudem rozprávať o veciach, o ktorých viem ja, vy, či veľa ďalších ľudí," povedal Deschamps pre miestnych novinárov pred sobotňajším triumfom 2:0 nad korzickým AC Ajaccio. Anigo to pochopil ako narážku na svoju osobu a reagoval: "Mal by sa dvakrát zamyslieť nad tým, čo povie, aby nehovoril sprostosti. Je to nezodpovedné."

Marseille vstúpilo do novej sezóny iba v podpriemernom štýle a z jedenástich zápasov vyhralo len dva. Okupuje 12. priečku tabuľky so štrnásťbodovou stratou na lídra z Paríža St. Germain.

Informovala agentúra AP.

Súvisiace články