Marihuana v NFL? Hráč trpí bolesťami, požiadal o výnimku

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
SITA|1. jún 2018 o 13:34

Mike James aktuálne nemá podpísanú zmluvu so žiadnym klubom.

NEW YORK. Terapeutické užívanie marihuany dlho rozdeľuje spoločnosť, nielen, v USA a najnovšej dileme - povoliť či nie, čelí aj zámorská liga amerického futbalu NFL.

Povestnú 13. komnatu otvoril ofenzívny hráč Mike James, ktorý oficiálne požiadal vedenie súťaže o udelenie výnimky.

V nováčikovskej sezóne si zlomil členok

Dvadsaťsedemročný James, podľa jeho slov, trpí chronickými bolesťami a marihuana je jediný prostriedok, ktorý mu umožňuje pokračovať v aktívnej kariére.

Jeho žiadosť NFL v máji zamietla, pretože nenašlo dostatočný dôkaz o Jamesových bolestiach, ale rozhodnutie nie je konečné a vyjednávania budú pokračovať.

Jamesa v roku 2013 draftovala v šiestom kole Tampa Bay. V nováčikovskej sezóne si však zlomil členok a následne po operácii sa dostavili bolesti.

Jeho problémy dospeli až k tomu, že si vytvoril závislosť na analgetikách.

Marihuana mu ponúka alternatívu

"Najprv som bral predpísanú dávku, ale potom som našiel spôsob ako sa dostať k liekom navyše. Nikdy som si neuvedomil, aká je závislosť devastujúca. Marihuana mi však ponúka alternatívu.

Viem, že svojou žiadosťou veľa riskujem, no verím, že je to moja šanca dostať späť svoj život a zároveň dať nádej aj iným hráčom," povedal pre BBC James, ktorý aktuálne nemá podpísanú zmluvu so žiadnym klubom.

Na jeho stranu sa postavil aj bývalý šampión NBA Matt Barnes, keď prezradil, že marihuana je pomerne rozšírená medzi hráčmi v basketbalovej profilige.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Americký futbal»Marihuana v NFL? Hráč trpí bolesťami, požiadal o výnimku