Ďalšia slovenská medaila z juniorských ME, úspešný bol aj dvojkajak

Katarína Pecsuková, Bianka Sidová. (Autor: Facebook/Slovenská kanoistika - Sprint Team)
TASR|27. jún 2021 o 11:22 (aktualizované 27. jún 2021 o 15:57)

Slovenky predbehli iba Maďarky.

POZNAŇ. Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová získala striebro na ME juniorov v K1 na 500 m.

V kategórii do 23 rokov zaostala v nedeľných pretekoch v Poznani za Maďarkou Alidou Gazsóvou o 3,287 sekundy.

Tretia bola Španielka Laia Pelachsová, ktorá stratila 3,527 s na víťazku.

Petrušová v nedeľu aj vybojovala bronz, keď spoločne s Lisou-Mariou Gamsjägerovou obsadili tretie miesto v K2 na 500 m.

Zlato získali Martyna Klattová a Sandra Ostrowská z Poľska, za ktorými Slovenky zaostali o jeden a pol sekundy.

Aj z ďalších pretekov si Slovenky vybojovali medailu. Slovenský dvojkajak v zložení Katarína Pecsuková, Bianka Sidová získal striebro v K2 na 500 m.

V A-finále finišoval druhý so stratou 0,693 s na maďarský tandem Sara Fojtová, Laura Ujfálviová. Bronz putuje do Nemecka zásluhou Gesine Ragwitzovej a Pauline Jagschovej.

Slováci Michal Zrutta, Samuel Podhradský, Daniel Rybanský a Matej Današ skončili v K4 500 m na 7. priečke s mankom 3,347 na víťaznú ruskú posádku v zložení Nikita Bujlov, Dmitrij Mamcev, Dmitrij Bykanov a Semion Sitnikov.