Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Gáborík nezačne kemp s Los Angeles, jeho spoluhráči pôjdu na Veľký Čínsky múr

Mariána Gáboríka (vpravo) ničia zranenia. (Autor: SITA/AP)
SITA|12. sep 2017 o 09:19

Tridsaťpäťročný útočník absolvoval v medzisezónnom období nechirurgický zákrok na kolene.

LOS ANGELES. V stredu sa v El Sugundo začne prípravný kemp hokejistov Los Angeles Kings pred sezónou 2017/2018 v NHL a jednou z piatich zásadných otázok podľa Los Angeles Times je dátum návratu Mariána Gáboríka do zostavy.

Tridsaťpäťročný útočník absolvoval v medzisezónnom období nechirurgický zákrok na kolene na zreparovanie šľachy a zatiaľ trénuje bezkontaktne. Jeho nasadenie v úvodnom zápase novej sezóny vo štvrtok 5. októbra doma proti Philadelphii je otázne.

"Budeme múdrejší, ked sa rozbehne prípravný kemp," uviedol generálny manažér Kings Rob Blake na adresu Gáboríka na webe latimes.com.

Blake ešte v apríli ku Gáboríkovi poznamenal: "Marián absolvoval nešpecifikovanú lekársku procedúru a nebude v poriadku až do začiatku prípravného kempu. Potom ho však radi privítame späť. Bude to akoby nový začiatok pre neho, aby dokázal, že na to má."

Historická cesta do Číny

Gáborík sa zrejme nezúčastní ani na predsezónnom výjazde do Číny, kde si v rámci hokejovej osvety Los Angeles Kings dvakrát zmerajú sily s tímom Vancouver Canucks.

Zápasy sú naplánované na 21. a 23. septembra v Šanghaji a Pekingu. Pôjde o historicky prvé dva predsezónne duely tímov z NHL na čínskom ľade.

V rámci exkurzie na ďaleký východ by si mali hokejisti vyšliapať aj na Veľký Čínsky múr. "Budú ho musieť zliezť," vtipkoval Blake.

Kariéru mu ničia zranenia

V uplynulej sezóne NHL sa slovenský rýchlik na korčuliach Gáborík boril so zraneniami a po vynechaní úvodných dvoch mesiacov súťažného ročníka pre zlomený členok na Svetovom pohári sa nedostal do požadovanej, najmä streleckej formy.

Výsledkom bolo "iba" 21 kanadských bodov za 10 gólov a 11 asistencií v 56 zápasoch, jeho najslabšia produktivita za 15 rokov pôsobenia v NHL.

Hráči Los Angeles v sezóne 2016/2017 chýbali v play-off, potom došlo k výmene hlavného trénera. Darryla Suttera nahradil jeho dovtedajší asistent John Stevens. V tíme skončil aj generálny manažér Dean Lombardi.

Gáboríkovi chýbajú ešte štyri roky do vypršania 7-ročného kontraktu v tíme z Kalifornie. Podľa zámorských médií bol práve príchod šikovného krídelníka do tímu Kings v roku 2014 podstatným faktorom zisku druhého Stanleyho pohára za 3 roky.

Gáborík sa v minulej sezóne vrátil zo zranenia

Súvisiace články