Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Hamšík napísal emotívny odkaz, ospravedlnil sa v ňom fanúšikom Neapola

Marek Hamšík (vľavo) v objatí s Lorenzom Insignem. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. feb 2019 o 17:02

S pocitmi sa zveril na instagrame.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík spečatil prestup z talianskeho SSC Neapol do čínskeho Ta-lien I-fang.

Hoci sa mal k transferu bližšie vyjadriť na plánovanom brífingu v Bratislave, jeho zastupiteľská agentúra CSM-Agency napokon štvrtkový brífing zrušila pre chýbajúce administratívne záležitosti a presunula ho na piatok.

Tridsaťjedenročný rodák z Banskej Bystrice sa k svojmu odchodu spod Vezuvu vyjadril aspoň na sociálnej sieti instagram, kde sa prihovoril najmä fanúšikom Neapola.

Hamšík: Neapol budem navždy milovať

"Musím sa vám, priaznivcom Neapola, ospravedlniť. Pevne som veril a sníval o tom, že si povieme zbohom a budem môcť odbehnúť jedno veľké kolo cez celý štadión, pričom by som sa dočkal vášho aplauzu," začal.

"Vždy ste ma podporovali a milovali, za čo vám budem vďačný. Na svoje telo som si vytetoval Neapol a rovnako aj prvý zisk Talianskeho pohára (Coppa Italia) po 25 rokoch, pri ktorom som bol," zaspomínal si.

Marek Hamšík a jeho 12 rokov v Neapole: fotogaléria

24.5.2020

"Je pre mňa nemožné zabudnúť na ten zápas. Rovnako nikdy nezabudnem, ako som prekonal rekord Giuseppeho Bruscolottiho či samotného boha futbalu Diega Maradonu. Som preto nesmierne hrdý. Aj moje deti sa tu narodili a sú praví Neapolčania ako ja," napísal Hamšík v rozsiahlom a emotívnom príspevku.

"Chcem sa poďakovať všetkým od prezidenta, ktorý mi tu umožnil zotrvať 12 rokov a prijal moju požiadavku na novú výzvu. Ďakujem všetkým koučom, doktorom, širokému personálu a všetkým v SSC," pokračoval.

"Ďakujem svojím kamarátom, ktorí mi budú chýbať, no viem, že oni ma nikdy neopustia, lebo sú súčasťou mojej rodiny. Akonáhle to bude možné, chcem odbehnúť spomenuté posledné kolo na štadióne San Paolo," uviedol.

"Milujem vás a toto mesto budem milovať už navždy. Z hĺbky srdca všetkým ďakujem a prajem vám, aby ste v sezóne 2018/2019 dokázali triumfovať v Európskej lige," zakončil Hamšík svoj odkaz pre Neapol.

Hamšík prekonal aj Maradonu

Slovenský futbalista sa v Neapole stal legendou klubu. V uplynulých mesiacoch dosiahol viacero míľnikov.

Dlhoročná stálica neapolského klubu nastúpila 6. novembra 2018 proti Parížu Saint-Germain (1:1) v C-skupine Ligy majstrov na svoj 512. súťažný duel za Neapol.

Hamšík prekonal držiteľa dovtedajšieho maxima Giuseppeho Bruscolottiho, ktorý v rokoch 1972 - 1988 odohral za Neapol dovedna 511 stretnutí.

Predvlani, presne deň pred Vianocami, prekonal rekord slávneho Argentínčana Diega Maradonu v počte strelených gólov (115) v neapolskom drese.

Hamšík počas účinkovania v tomto klube dvakrát vyhral Taliansky pohár (2012, 2014) a raz tamojší superpohár (2014).

Súvisiace články