Marek Hamšík v drese IFK Göteborg. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. apr 2021 o 20:30

Slovenský futbalista odohral vo švédskej lige druhý zápas.

GÖTEBORG. Slovenský futbalista Marek Hamšík prvýkrát nastúpil v základnej zostave IFK Göteborg.

Domácim však ideálne nevyšiel zápas 3. kola švédskej najvyššej súťaže Allsvenskan, v ktorom nakoniec nestačili na Degerfors IF 2:3.

Hostia ťažili najmä z kvalitného prvého polčasu, keď v 27. minúte otvoril skóre Ferhad Ayaz a o 11 minút neskôr zvýšil Johan Bertilsson.

Druhý menovaný zvýšil v úvode druhého polčasu už na rozdiel troch gólov, ale domáci sa ešte dokázali vzchopiť. Lenže neskoro.

Len o tri minúty neskôr sa konečne presadili zásluhou Hosama Aiesha. V 75. minúte znížil na rozdiel jediného gólu Kevin Yakob, ale Göteborgu to na body už nestačilo.

Hamšík hral do 73. minút, keď ho vystriedal práve strelec posledného gólu Yakob.

Podľa portálu SofaScore dostal Hamšík známku 6,5. Predviedol tri úspešné dlhé lopty z troch pokusov a úspešnosť prihrávok mal na úrovni 83 percent.

(Autor: SofaScore)

Göteborg má po troch zápasoch na konte štyri body, keď raz vyhral, remizoval aj prehral s celkovým skóre 4:3.

Hamšík absolvoval súťažný debut v predchádzajúcom zápase, keď pri triumfe Göteborgu nad AIK Štokholm odohral 17 minút. Predtým absentoval pre zranenie.

Degerfors si v novej sezóne pripísal na konto prvé body. Predtým dvakrát prehral.

Hamšík sa zranil hneď na druhom tréningu za nový klub. Pre zranenie lýtka neodohral ani tri marcové zápasy kvalifikácie na MS 2022.

Tabuľka

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Hamšík prvýkrát nastúpil v základnej zostave, Göteborg sa však prebral neskoro