Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Najhorší zážitok v živote? Z taxíka v Dubaji má obranca Košíc zimomriavky

Český hokejový obranca Marek Baránek. (Autor: Archív M.B.)
Patrik Fotta|Publikované 4. jan 2021 o 07:00

Pred zápasom má niekoľko rituálov.

Cestovanie patrí medzi jeho najväčšie hobby. Vždy po skončení sezóny sa spolu s priateľkou vyberú na exotickú dovolenku.

Najkrajšie chvíle zažili v Zanzibare, kde vraj žijú úžasní ľudia. Vychutnať si tam mohli aj morské plody či chutné tropické ovocie.

Zažil však aj dovolenku, pri pomyslení na ktorú mu dodnes naskakujú zimomriavky. Scénu ako z hororového filmu prežil hokejista MAREK BARÁNEK v Dubaji.

„Taxikár nám tvrdil, že ide inou trasou, pretože v meste sú zápchy. Po trištvrte hodine zrazu zišiel z diaľnice a zastavil na poli. Pred nami čakala dodávka. Šofér sa zrazu začal prehrabovať v priehradke spolujazdca. S obavami sme sa na seba s priateľkou pozreli, čo bude nasledovať. Doteraz mám z toho zimomriavky,“ opísal hrôzostrašný zážitok český obranca HC Košice.

Cestovanie a spoznávanie nových krajín je jedna z vašich najobľúbenejších činností. V ktorej krajine sa vám doposiaľ najviac páčilo?

Najkrajšie spomienky mám na Zanzibar. Je pravda, že je tam veľká chudoba, ale ľudia sú tam úplne inak nastavení a k šťastiu im stačí naozaj málo. Viac držia pri sebe a pomáhajú si navzájom.

Je to krásny ostrov, na ktorom je mnoho nádherných miest. Na stromoch a kríkoch rastie vynikajúce exotické ovocie. S priateľkou radi skúšame nové jedlá a spoznávame inú kultúru. Ochutnali sme tam chobotničky aj krevety čerstvo vytiahnuté z mora. Najviac nám ale chutilo práve ich ovocie. Marakuja chutí úplne inak, ako keď si ju kúpite u nás v obchode.

Z cestovania po svete máte aj jeden veľmi nepríjemný zážitok. Môžete o ňom povedať viac?

Boli sme s priateľkou a ďalším párom na dovolenke v Dubaji. Z hotela sme išli do centra asi hodinu. Keď sme sa večer chceli dostať naspäť mali sme dohodnutý autobus. Ten nám však ušiel, pretože sme si ešte chceli pozrieť ich známe fontány.

Zobrali sme si preto taxík. Šofér súhlasil s tým, že nás odvezie na hotel, hoci to bolo ďaleko. Z ničoho nič sme ale zamierili opačným smerom ako sme mali ísť. Taxikár nám tvrdil, že ide inou trasou, pretože v meste sú zápchy.

Po trištvrte hodine zrazu zišiel z diaľnice a zastavil na poli. Pred nami čakala dodávka. Šofér sa zrazu začal prehrabovať v priehradke spolujazdca. S obavami sme čakali, čo bude nasledovať. Doteraz mám z toho zimomriavky.

Ako celá situácia napokon dopadla?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.