+ 1,81 s

Stefan Babinsky

Rakúsko

+ 1,81 s

BORMIO. Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt vyhral piatkový super-G Svetového pohára v Bormiu. V talianskom stredisku zvíťazil s prehľadom s náskokom 0,98 sekundy pred Rakúšanom Raphaelom Haaserom.

Ten sa ako jediný dokázal zmestiť do sekundy za úradujúcim držiteľom veľkého glóbusu. Najlepšiu trojku doplnil Aleksander Aamodt Kilde z Nórska s mankom 1,31 s. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Odermatt bol najrýchlejší v každej časti trate okrem úvodnej, kde mal štvrtý najlepší čas. Vyšiel mu najmä záverečný úsek, kde získal na Haasera vyše štyri desatiny sekundy.

Držiteľ dvoch veľkých a troch malých krištáľových glóbusov si tak upevnil vedenie v celkovom poradí pred Marcom Schwarzom z Rakúska - pre toho sa sezóna skončila po páde vo štvrtkovom zjazde.

Odermatt zaknihoval 28. víťazstvo v kariére a osemnáste v disciplíne.

"Ďalší perfektný super-G, skoro ako minulý rok, tiež som predviedol skvelý výkon. Mal som plán, tam kde bolo treba, som išiel s rozumom, inde som na to tlačil," citovala víťaza agentúra AP.

Piatkovú trať v Bormiu nezvládli trinásti pretekári vrátane domáceho Dominika Parisa. Špecialista na rýchlostné disciplíny a držiteľ malého glóbusu v super-G zo sezóny 2018/2019 vypadol v úvode pretekov.