Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Maratón v Engadine korisťou Hetlanda a Zellerovej

SITA|Publikované 10. mar 2008 o 08:37

ENGADIN 10. marca (SITA) - Víťazom lyžiarskeho maratónu vo švajčiarskom Engadine na 42 km voľnou technikou s hromadným štartom sa stal Nór Tor Arne Hetland. Tridsaťštyriročný olympijský víťaz v šprinte ...

ENGADIN 10. marca (SITA) - Víťazom lyžiarskeho maratónu vo švajčiarskom Engadine na 42 km voľnou technikou s hromadným štartom sa stal Nór Tor Arne Hetland. Tridsaťštyriročný olympijský víťaz v šprinte zo Salt Lake City 2002 a majster sveta v tejto disciplíne zo šampionátu v talianskom Val di Fiemme 2003 v dramatickom finiši o jedinú desatinu sekundy zdolal domáceho Švajčiara Daria Colognu, tretí skončil Christophe Perrillat z Francúzska, ktorý zaostal o 1,5 s. V kategórii žien triumfovala Nemka Katrin Zellerová. Zaujímavosťou bol štart bývalej vynikajúcej českej bežkyne na lyžiach olympijskej víťazky z Turína 2006 a dvojnásobnej majsterky sveta z Kateřiny Neumannovej, ktorá skončila siedma.