Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Stará sa aj o jeho deti. Ronaldova mama utrpela mozgovú príhodu

Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR)
SITA|3. mar 2020 o 15:49

Futbalista zrejme vynechá Coppa Italia.

BRATISLAVA. Cristiano Ronaldo momentálne prežíva ťažké nefutbalové chvíle. Jeho matku previezli v utorok do nemocnice na portugalskom ostrove Madeira s diagnózou mozgová príhoda.

Podľa portugalských médií stav Marie Dolores Aveirovej je stabilizovaný, ale v najbližších hodinách podstúpi viacero rozličných testov.

Ronaldo údajne nebude k dispozícii svojmu tímu Juventusu Turín v stredajšom odvetnom zápase semifinále Coppa Italia proti AC Miláno (prvý zápas sa v Miláne skončil 1:1).

Mala veľmi ťažké detstvo

Futbalista známy pod skratkou CR7 by mal dať prednosť návšteve chorej mamy vo svojej vlasti.

Matka portugalskej superhviezdy svetového futbalu nemá ľahký život. V roku 2007 prekonala rakovinu prsníka a choroba sa jej vrátila o 12 rokov neskôr. Opäť musela bojovať a podstúpiť ožarovanie.

Maria Dolores vyrastala v chudobe a už ako 6-ročná prišla o svoju mamu. Otec sa jej potom zbavil tak, že ju poslal do detského domova, kde bývala zneužívaná.

Neskôr pri výchove troch detí nemohla veľmi rátať s pomocou manžela, ktorý ako vojak pôsobil v bývalých portugalských kolóniách Angole či Mozambiku.

Meno má po prezidentovi

Keď v roku 1984 prišiel na svet najmladší Cristiano, vinou zlej finančnej situácie dokonca uvažovala o potrate.

"Postupne sme si ho všetci obľúbili ako najmladšieho v rodine. Meno dostal po americkom prezidentovi Reaganovi. Bol to taký náš malý brat," cituje Ronaldovu mamu belgický portál hln.be.

V roku 2005 Maria Dolores stratila manžela - alkoholika, ktorý zomrel na rakovinu pečene. Zároveň už tušila. že z jej syna rastie svetový futbalista.

V posledných rokoch sa práve ona najviac starala o štyri deti CR7: Cristiana juniora, dvojičky Matea a Evu a najmladšiu Alanu Martinu.

Súvisiace články