Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

V Brescii často počúvam, že už mladý Hamšík bol fantastický

Nikolas Špalek v drese slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|2. mar 2020 o 16:17

Doktori nám dali špeciálne pokyny.

V posledných dňoch žije asketicky. Ide na tréning, nakúpi si jedlo a vráti sa domov. Slovenský futbalista NIKOLAS ŠPALEK žije v Taliansku v ohnisku nákazy koronavírusu. "Môj názor je, že to ľudia preháňajú," tvrdí 23-ročný krídelník klubu Brescia Calcio.

Ako koronavírus ovplyvnil život v Brescii?

Ako hráči to extra nepociťujeme. Najväčšie zmeny sú v meste, kde nie je momentálne bujarý život. Sú pozatvárané nákupné centrá i reštaurácie. Brescia je teraz mŕtve mesto. Ľudia sa zdržujú najmä doma. A je cítiť určitý strach.

V nedeľu vám pre koronavírus odložili zápas na ihrisku Sassuola. Ako to vnímate?

Nie je to príjemné, keď sa takto odkladajú zápasy. Zdravie je však prvoradé. V nedeľu sme dostali voľno, ale od pondelka opäť trénujeme a pripravujeme sa na zápas proti Fiorentine.

Hoci sa na Slovensku ešte výskyt koronavírusu nepotvrdil, ľudia už vykupujú potraviny. Podobne to funguje aj v Taliansku. Ako to na vás pôsobí?

Zažívam to prvýkrát. Môj názor je, že to ľudia preháňajú.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články