Slováci spoznali súperov na európskom šampionáte, čaká ich federálne derby

Slovenskí reprezentanti v malom futbale.
Slovenskí reprezentanti v malom futbale. (Autor: WMF)
TASR|4. apr 2024 o 15:39

Dostali sme veľmi kvalitných súperov, reagoval prezident zväzu Peter Králik.

SARAJEVO. Slovenskí reprezentanti v malom futbale sa na ME 2024 predstavia v C-skupine spoločne s Českom, Španielskom a Chorvátskom.

Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Sarajeve. Šampionát v Bosne a Hercegovine sa uskutoční 1.-8. júna.

Žreb skupín ME 2024 v malom futbale

A-skupina: Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Slovinsko, Albánsko

B-skupina: Kazachstan, Ukrajina, Anglicko, Grécko

C-skupina: SLOVENSKO, Česko, Španielsko, Chorvátsko

D-skupina: Rumunsko, Maďarsko, Poľsko, Turecko

E-skupina: Bulharsko, Srbsko, Gruzínsko, Portugalsko

F-skupina: Azerbajdžan, Francúzsko, Taliansko, Rakúsko

Slovákov žrebovali z prvého výkonnostného koša. Na uplynulom európskom šampionáte obsadili konečné 5. miesto, keď vo štvrťfinále podľahli neskoršiemu víťazovi Azerbajdžanu 0:1. Pre Slovensko to bude už jedenásta účasť na ME.

„Súperov sme si nevyberali, preto žreb prijímame s pokorou a rešpektom k našim súperom. Mužstvá si dôkladne zanalyzujeme a pripravíme sa na 100% na každý zápas.

Náš cieľ je v každom zápase podať plnohodnotný výkon, aby sme zo žiadneho zápasu neodchádzali nespokojní, že sme mohli urobiť viac,“ uviedol tréner reprezentácie Peter Barnišin pre oficiálnu webovú stránku Slovenského zväzu malého futbalu.

Podľa prezidenta SZMF Petra Králika je skupina náročná. "Z druhého, tretieho aj štvrtého koša sme dostali veľmi kvalitných súperov. Zápasy určite nebudú jednoduché, avšak ak chceme uspieť, musíme zdolať aj silnejších súperov.

Našim cieľom musí byť postup zo skupiny. Pri kvalite akú máme, pevne verím, že sa nám to podarí. Ak chceme postúpiť, tak sa musí náš tím prezentovať bojovnosťou a odhodlaním.

Často sa hovorí, ak tím zvládne ťažšie zápasy v skupine, môže z toho vo zvyšku turnaja ťažiť. Držím našim hráčom a trénerom palce a verím, že spoločne urobíme maximum na ceste za úspechom.“

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Malý futbal»Slováci spoznali súperov na európskom šampionáte, čaká ich federálne derby