Mala by nastúpiť vo Fed Cupe. Čepelová vypadla v Taiwane už v prvom kole

Jana Čepelová.
Jana Čepelová. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. jan 2017 o 10:28

Slovenská tenistka vyhrala prvý set, druhý stratila v tajbrejku a v treťom získala štyri gemy.

TCHAJ-PEJ. Slovenská tenistka Jana Čepelová sa rozlúčila s turnajom WTA International v Tchaj-peji na Taiwane už v prvom kole hlavnej súťaže dvojhry.

Zastavila ju Mandy Minellová z Luxemburska, ktorá uspela v trojsetovom 2:04 hodiny trvajúcom zápase 1:6, 7:6 (2), 6:4.

Dvadsaťtriročná Košičanka nedokázala nadviazať na montrealské víťazstvo z roku 2012 a rovnako tvrdého povrchu, pred tým tejto súperke podľahla na darmstadtskej antuke.

Tridsaťjedenročná Luxemburčanka sa ujala vo vzájomnej bilancii vedenia 2:1. V treťom sete pustila Slovensku z 5:1 na 5:4 a čelila dvom brejkbalom za sebou v desiatej hre, ale odolala.

Čepelová ako 101. hráčka svetového rebríčka a 75. Kristína Kučová podľa renkingu najviac prichádzajú do úvahy na dvojhry v rámci stretnutia Taliansko - Slovensko 11. - 12. februára na antuke vo Forli v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie reprezentačných družstiev žien pri oznámenej absencii Dominiky Cibulkovej.

Kristína Kučová pôvodne tiež mala hrať na Taiwane, ale svoj štart zrušila.

Dvojhra - 1. kolo:

Mandy Minellová (Lux.) - Jana Čepelová (SR)

1:6, 7:6 (2), 6:4

Anastasija Sevastovová (Lot.-4) - Miju Katová (Jap.)

6:0, 6:4

Kateřina Siniaková (ČR-5) - Galina Voskobojevová (Kaz.)

5:7, 6:4, 6:2

Misaki Doiová (Jap.-6) - Nao Hibinová (Jap.)

6:2, 2:6, 6:4

Shelby Rogersová (USA-7) - Lee Ja-chsuan (Taiw.)

6:3, 6:4

Ons Jabeurová (Tun.) - Nicole Gibbsová (USA)

6:4, 4:6, 6:1

Risa Ozakiová (Jap.) - Sorana Cirsteová (Rum.)

7:6 (3), 3:2 - skreč, Cirsteová odstúpila

Domov»Tenis»Mala by nastúpiť vo Fed Cupe. Čepelová vypadla v Taiwane už v prvom kole