Kuzminovú obrala o glóbus. Mäkäräinenová sa ešte nerozhodla, či bude pokračovať

Fínska biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová pózuje s glóbusmi po podujatí Svetového pohára v ruskom Ťumeni. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. mar 2018 o 17:29

Mäkäräinenová prvýkrát uvažovala o ukončení aktívnej činnosti už v roku 2015.

JOENSUU. Fínska biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová sa ešte nerozhodla, či bude pokračovať v kariére aj v nasledujúcom ročníku Svetového pohára.

Momentálne si len chce vychutnať radosť z celkového prvenstva v uplynulej sezóne, v ktorej získala tretí veľký glóbus. V hodnotení tesne predstihla slovenskú reprezentantku Anastasiu Kuzminovú.

Tridsaťpäťročná Mäkäräinenová prvýkrát uvažovala o ukončení aktívnej činnosti už v roku 2015, no odvtedy ho opakovane odložila.

Končiť chcela aj po práve skončenej olympijskej sezóne 2017/2018, ale ďalší úspech mohol podľa fínskych médií opäť oddialiť toto rozhodnutie.

"Teraz sa predovšetkým teším na veľkú oslavu, ktorá sa chystá. Uvidíme, ako bude môj život vyzerať budúcu zimu," povedala Fínka pre portál yle.fi.

V celkovom poradí SP zvíťazila premiérovo v ročníku 2010/2011 a odvtedy sa v ňom ani raz neumiestnila horšie ako na piatej priečke. Ďalší triumf pridala v sezóne 2013/2014, na konte má tiež šesť malých glóbusov.

Menej úspechov zažila na vrcholných podujatiach, na majstrovstvách sveta síce nazbierala šesť medailí (1-1-4), na troch zimných olympijských hrách ani jednu.

Mäkäräinenovej rozhodnutie ovplyvní aj to, akú podporu získa fínska biatlonová reprezentácia. (Autor: TASR/AP)

"ZOH v Pjongčangu boli sklamanie. Jasné, rada by som mala doma aj olympijskú medailu, ale ani tri veľké glóbusy nie sú na zahodenie. Nikdy by som si nepomyslela, že ešte v 35 rokoch zvíťazím vo Svetovom pohári."

Mäkäräinenovej rozhodnutie ovplyvní aj to, akú podporu získa fínska biatlonová reprezentácia: "Nie je to o iba o jednotlivcoch. Výkon záleží aj na tréneroch, maséroch či ďalších členoch realizačného tímu. Je zbytočné trénovať v lete, pokiaľ tím nepracuje dostatočne v zime."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: