Domáce Rusko nedopustilo prekvapenie a poradilo si s Nemeckom

Vadim Šipačjov (vpravo) strieľa jeden z gólov do siete Nemecka.
Vadim Šipačjov (vpravo) strieľa jeden z gólov do siete Nemecka. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. máj 2016 o 19:17

Hokejisti Ruska sa v semifinále stretnú s Fínskom.

MS v hokeji 2016 - štvrťfinále:

Rusko - Nemecko 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 21. Šipačov (Dadonov, Belov), 28. Dadonov (Šipačov), 35. Šipačov (Telegin), 43. Ovečkin (J. Kuznecov, Ľubimov) - 5. Reimer

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Rantala (Fín.) - Lhotský (ČR), McIntyre (USA)

Rusko: Bobrovskij - Vojnov, Jemelin, Orlov, Čudinov, Belov, Zajcev, Marčenko - Ovečkin, Širokov, J. Kuznecov - Moziakin, Daciuk, Sannikov - Panarin, Dadonov, Šipačov - Telegin, Ľubimov, S. Kalinin - Burmistrov

Nemecko: Greiss - Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, D. Boyle, Akdag, Braun - Kink, Y. Seidenberg, M. Goc - Reimer, Hager, Gogulla - Macek, Draisaitl, Nöbels - Flaake, Kahun

MOSKVA. Ruská hokejová reprezentácia prenikla do semifinále na domácich majstrovstvách sveta. Rusi zvíťazili vo štvrtkovom štvrťfinále v Moskve nad Nemcami 4:1. Po prvej tretine pritom mali priebežné manko 0:1.

Zborná si v boji o finále zmeria sily s výberom Fínska, ktorý vo štvrtok zdolal Dánov presvedčivo 5:1.

Minuloroční finalisti MS v Česku Rusi svojich súperov výrazne prestrieľali (37:20).

Ruskí hokejisti na turnaji zaváhali vo svojom úvodnom vystúpení v základnej A-skupine (Čechom podľahli 0:3), no odvtedy zvíťazili sedemkrát v sérii.

Nemci prenikli medzi najlepších osem tímovz tretieho miesta osemčlennej B-skupiny, no v úvodnom kole vyraďovacej časti bol domáci výber nad ich sily.

Hlasy po zápase:

(zdroj: IIHF.com, sport1.de)

Alexej Jemelin (obranca Ruska): "V úvode sme boli trochu nervózni. Svoju obrannú tretinu sme nemali pod kontrolou a to spôsobilo chybu, ktorá viedla ku gólu Nemcov. Počas prestávky náš tréner vôbec nebol nadšený. Spoločne sme sa pozreli na to, čo bolo zlé. A uvažovali sme, ako to napraviť. Do druhej tretiny sme už vstúpili v inom rozpoložení."

Pavel Daciuk (útočník Ruska): "V prvej tretine sme chceli ihneď skórovať a z protiútoku sme inkasovali. V druhej časti sme sa upokojili a hrali disciplinovanejšie."

Patrick Hager (útočník Nemecka): "Sme sklamaní, pretože bola šanca dostať sa ďalej aj cez mimoriadne silný ruský výber. Vytvorili sme si príležitosti, potrebovali sme však byť chladnokrvnejší, aby sme uspeli proti takémuto protivníkovi."

Ďalší program:

Sobota 21. mája - semifinále (Moskva):

15.15 h Fínsko - Rusko

19.15 h Kanada - USA

Domov»Hokej»Reprezentácie»Domáce Rusko nedopustilo prekvapenie a poradilo si s Nemeckom