Majster z Dortmundu prehral v 2. kole Bundesligy v Hoffenheime

(Autor: TASR)
TASR|13. aug 2011 o 20:29

Úradujúci majster Borussia Dortmund prehral v 2. kole nemeckej futbalovej bundesligy po nečakane slabom výkone na ihrisku Hoffenheimu.

Majster z Dortmundu prehral v 2. kole Bundesligy v Hoffenheime.

BERLÍN. Úradujúci majster Borussia Dortmund prehral v 2. kole nemeckej futbalovej bundesligy po nečakane slabom výkone na ihrisku Hoffenheimu 0:1. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral už v 9. minúte Bosniak Sejad Salihovič.

Bayern Mníchov si odváža z Wolfsburgu tri body. Víťazný gól strelil v nastavenom čase Luis Gustavo. Ešte predtým však rozhodca neuznal domácim regulérny gól.

Smola sa lepila v sobotu na päty hráčom Schalke. Pre zápchu prišli neskoro na štadión a stretnutie sa začalo s oneskorením. Domáci navyše museli doťahovať gólové manko Kolína, no po kanonáde napokon zvíťazili 5:1.

Hannover vyhral v Norimbergu 2:1. V drese domácich odohral prvý polčas slovenský útočník Róbert Mak.

Sumáre:

Schalke 04 Gelsenkirchen 1. FC Kolín 5:1 (1:1)

Góly: 42., 47. a 84. Huntelaar, 48. Holtby, 59. Raul 12. Podolski

SV Freiburg 1. FSV Mainz 1:2 (0:0)

Góly: 90. Cisse 64. Risse, 79. Chuopo Moting

Hamburger SV Hertha Berlín 2:2 (1:1)

Góly: 25. Petrič (11m), 61. Son 43. Torun, 88. Mijatovič

Hoffenheim 1899 Borussia Dortmund 1:0 (1:0)

Gól: 9. Salihovič

1. FC Norimberg Hannover 96 1:2 (0:2)

Góly: 56. Pekhart - 16. Abdellaoue, 27. Rausch (11 m)

/za domácich Mak do 46. min/

WfL Wolfsburg Bayern Mníchov 0:1 (0:0)

Gól: 90. Gustavo

Borussia Mönchengladbach VfB Stuttgart 1:1 (0:0)

Góly: 67. Daems (11m) 71. Cacau, ČK: 80. Brouwers (Mönchengladbach), 48.000 divákov

Domov»Futbal»Nemecko»Majster z Dortmundu prehral v 2. kole Bundesligy v Hoffenheime