Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Velez-Zuzulová už trénovala na snehu, no do Záhrebu nepôjde

Veronika Velez-Zuzulová. (Autor: Jozef Jakubčo - SME)
SITA|Publikované 31. dec 2017 o 16:12

Slovenská slalomárka ešte nevie, či sa predstaví v Kranjskej Gore.

BRATISLAVA. Slovenská slalomová stálica Veronika Velez-Zuzulová (33) si nedávno k Vianociam dala darček v podobe slalomových jázd na snehu, ale na preteky Svetového pohára to zatiaľ nie je.

Velez-Zuzulová na Silvestra potvrdila, že do Záhrebu (3. 1.) na obhajobu vlaňajšieho víťazstva sa po Novom roku nechystá.

"Záhreb určite nie a čo sa týka ďalších pretekov v Kranjskej Gore, to ešte neviem," krátko informovala Velez-Zuzulová.

Kranjska Gora v pôvodnom slalomovom rozpise sezóny 7. januára nahradila Maribor, kde sa organizátori nevedeli vyrovnať s nedostatkom snehu.

Najlepšie svetové slalomárky v náročnom úvode kalendárneho roka absolvujú aj novoročné preteky v paralelnom slalome v nórskom Osle a 9. januára tradičnú večernú seansu v rakúskom Flachau.

Druhá žena celkového poradia slalomu vo Svetovom pohári z uplynulej sezóny a tretia najlepšia športovkyňa Slovenska v roku 2017 Velez-Zuzulová sa v olympijskej zime zatiaľ súťažne nepredstavila.

Po septembrovom ťažkom zranení počas prípravy v Argentíne a následnej operácii predného skríženého väzu v pravom kolene začala iba pred Vianocami trénovať na snehu.

Skúsená pretekárka nechce uponáhľať návrat na zasnežené snahy.

Keďže pôvodne zamýšľaný útok na slalomový glóbus už v jej prípade neprichádza do úvahy, sústredí sa na jediný - olympijský vrchol v Pjongčangu.

"Rozhodne chcem byť 14. februára stopercentne pripravená na štarte olympijského slalomu," povedala už skôr pre rôzne médiá Velez-Zuzulová.

Súvisiace články