6.

Raphael Haaser

Rakúsko

+ 0,74 s

BEAVER CREEK. Nórsky lyžiar Aleksander Aamodt Kilde zvíťazil v nedeľnom super-G Svetového pohára v americkom stredisku Beaver Creek.

Dosiahol čas 1:10,73 minúty a triumfoval s náskokom 20 stotín pred priebežným lídrom celkového poradia Marcom Odermattom zo Švajčiarska.

Pódium doplnil Francúz Alexis Pinturault so stratou 0,30 sekundy.

Na trati v Beaver Creeku skončilo po chybách niekoľko pretekárov vrátane Francúza Matthieua Baileta, ktorý mal na treťom medzičase lepší čas ako Kilde.

Ten dosiahol pätnáste víťazstvo v kariére a ôsme v super-G, pričom v tejto disciplíne triumfoval prvýkrát v prebiehajúcej sezóne. Napodobnil tak svoje sobotné víťazstvo v zjazde, v ktorom prekonal Odermatta o šesť stotín sekundy.