Stupne víťazov po pretekoch vo Vikersunde na čele s Egnerom Granerudom.
Stupne víťazov po pretekoch vo Vikersunde na čele s Egnerom Granerudom. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. mar 2023 o 20:00

V nedeľu sa môže rozhodnúť o celkovom víťazovi.

+ 48,5 b (226+210 m)

VIKERSUND. Nórsky skokan Halvor Egner Granerud triumfoval v individuálnej súťaži Svetového pohára v skokoch na lyžiach.

Na domácom mostíku vo Vikersundee vyhral výkonom 424,9 bodov. Druhé miesto obsadil Rakúšan Stefan Kraft, ktorý zaostal za víťazom o 6,1 bodu.

Tretí bol jeho reprezentačný kolega Daniel Tschofenig (+34,8 b).

Dvadsaťšesťročný Granerud sa usadil na čele už po prvom kole, keď získal 225,2 b a pred Kraftom mal náskok 9,8 bodu.

Líderskú pozíciu si udržal aj v druhom kole a pripísal si 11. víťazstvo v sezóne.

V nedeľu si môže na rovnakom mostíku zabezpečiť celkové víťazstvo v tomto ročníku. Pred druhým Dawidom Kubackim ma náskok 386 bodov a do konca zostávajú už len štyri podujatia.

Poliak musí vyhrať a Granerud skončiť na 18. alebo horšom mieste, aby sa nerozhodlo.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Nór Granerud triumfoval na domácom mostíku vo Vikersunde, vedie aj celkové poradie