Lukáš Lacko.
Lukáš Lacko. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. jún 2018 o 13:59

Zápas trval hodinu a 16 minút.

EASTBOURNE. Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil už do semifinále dvojhry na trávnatom turnaji ATP v Eastbourne.

Vo štvrtkovom štvrťfinálovom súboji vyradil domáceho hráča Camerona Norrieho v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

Dvojhra - štvrťfinále:

Lukáš Lacko (SR) - Cameron Norrie (V.Brit.) 6:3, 6:4

Marco Cecchinato (4-Tal.) - John Millman (Austr.) 5:7, 6:3, 6:2

Michail Kukuškin (Kaz.) - Kyle Edmund (V. Brit.-2) 5:7, 6:3, 6:1

Mischa Zverev (Nem.) - Denis Shapovalov (Kan.-3) 6:3, 6:3

Norrie v druhej hre prvého setu stratil svoje podanie, no Lacko mu túto výhodu hneď v ďalšom geme vrátil.

Do stavu 3:3 bol zápas vyrovnaný, potom slovenský reprezentant za stavu 4:3 opäť zobral súperovi servis a set nakoniec vyhral 6:3.

V druhom brejkol Norrieho v tretej hre a v čistom desiatom geme premenil hneď prvý mečbal.

Lacko sa v semifinále stretne s Talianom Marcom Cecchinatom. Do semifinále turnaja ATP sa dostal prvýkrát od februára 2012.

Domov»Tenis»Lackovi sa v Eastbourne skvelo darí, domácemu hráčovi nedal šancu a postúpil do semifinále