Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Luis Enrique končí na poste trénera španielskej reprezentácie

Luis Enrique - ilustračná fotografia. (Autor: Miguel Morenatti SITA/AP)
SITA|19. jún 2019 o 18:19

Národný tím povedie Robert Moreno.

MADRID. Španielsku futbalovú reprezentáciu už nevedie tréner Luis Enrique.

Nástupcom 49-ročného rodáka z Gijónu sa v stredu stal jeho doterajší asistent Robert Moreno.

Vymenovanie tohto kormidelníka, ktorý predtým s Luisom Enriquem spolupracoval aj v FC Barcelona, Celte Vigo a AS Rím, prostredníctvom oficiálnych kanálov potvrdila už aj Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF).

Luis Enrique odišiel z pozície kouča reprezentačného mužstva z bližšie nekonkretizovaných osobných dôvodov. Moreno zaňho v pozícii trénera zaskakoval už v marcovom zápase na Malte (2:0) aj v ďalších dvoch júnových dueloch kvalifikácie ME 2020 proti Faerským ostrovom (4:1) a Švédsku (3:0).

Aj keď boli Moreno a predstavitelia RFEF naklonení myšlienke počkať na septembrový avizovaný návrat Luisa Enriqueho, nakoniec v stredu došlo k rozhodnutiu, že trénerom na plný úväzok sa s okamžitou platnosťou stáva spomenutý Moreno.

"Luis Enrique nás informoval, že nebude pokračovať ako tréner španielskeho národného tímu. Musím sa mu poďakovať, vždy mal s RFEF tie najlepšie vzťahy a nemôžem mu vytknúť jedinú vec. Naše dvere budú preňho vždy otvorené," poznamenal prezident RFEF Luis Rubiales.

"RFEF sa rozhodla vysloviť dôveru Robertovi Morenovi, ktorý bude náš hlavný kormidelník. Pokračujeme s ním v spolupráci v zmysle existujúcej zmluvy. Bude zodpovedať za to, aby Španielsko postúpilo na ME 2020 a následne dosiahlo dobré výsledky aj na šampionáte," doplnil Rubiales.

Španielsko má za ostatných 12 mesiacov už štvrtého hlavného reprezentačného trénera. Krátko pred minuloročnými MS v Rusku RFEF odvolala vtedajšieho lodivoda Julena Lopeteguiho, keď sa prevalilo, že po šampionáte prevezme tím Real Madrid.

Španielsko tak na turnaji viedol Fernando Hierro. Po MS sa funkcie ujal Luis Enrique, ktorého teraz nahradil Robert Moreno.

Súvisiace články