Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Šatka vníma prestup do Poľska ako krok vpred, s Dunajskou Stredou sa chce rozlúčiť postupom

Ľubomír Šatka. (Autor: Michal Svítok TASR)
SITA|Publikované 10. júl 2019 o 10:19

Slovák bol v hľadáčiku Lechu Poznaň niekoľko mesiacov.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Ľubomír Šatka pred niekoľkými dňami spečatil prestup z tímu minulosezónneho fortunaligového vicemajstra FC DAC 1904 Dunajská Streda do mužstva 7-násobného poľského šampióna Lechu Poznaň.

Ako priznal v rozhovore pre agentúru SITA, poľský klub ho mal v hľadáčiku niekoľko mesiacov a nakoniec nemal problém vyplatiť výstupnú klauzulu zakotvenú v hráčovom kontrakte vo výške 750-tisíc eur.

Posledný zápas odohrá proti Krakovu

"Sledovali ma dlhšie. Už v zime, keď sme boli na sústredení v Turecku, bol tam aj Lech Poznaň a hrali sme proti sebe v prípravnom zápase. Už vtedy boli nejaké šumy, že ma sledujú.

Niekoľko týždňov pred skončením minulej sezóny sa prostredníctvom môjho agenta rozbehli prvé rokovania. Predstavitelia Lechu boli ochotní zaplatiť moju výstupnú klauzulu a Dunajská Streda ma tak musela uvoľniť," uviedol Šatka, ktorý sa k novým spoluhráčom pripojí až 19. júla.

V 1. predkole Európskej ligy 2019/2020 ešte bude k dispozícii doterajšiemu zamestnávateľovi z Dunajskej Stredy, ktorý v spomenutej fáze natrafí zhodou okolností na súpera z Poľska - Cracoviu Krakov.

"Tento dvojzápas mi načrtne, čo ma v Poľsku čaká. Pre mňa by bolo fantastické rozlúčiť sa postupom. Momentálne je to jediné, na čo sa koncentrujem. Z Dunajskej Stredy sa mi nebude odchádzať ľahko," doplnil 23-ročný obranca.

Lech prestavoval káder

Rodák z Ilavy podotkol, že sa na angažmán v Ekstraklase teší a z pohľadu kariérneho rastu ho vníma ako krok vpred. "Poľská liga je atraktívnejšia. Celkovo chodieva na futbal viac ľudí. Hrá sa na skvelých štadiónoch.

Myslím si, že je to náročnejšia liga ako na Slovensku. Budú to ťažšie súboje, ale vďaka tomu sa budem môcť niečo naučiť a ďalej zlepšovať. Vnímam to preto ako posun dopredu.

Dúfam, že sa presadím do základnej zostavy a verím, že po minulej sezóne, keď neboli dobré výsledky, sa nám bude dariť a ľudia si vo veľkom počte nájdu cestu na náš štadión," doplnil a pripomenul minulosezónne výsledky poznanského tímu.

Lech sa v uplynulom ligovom ročníku umiestnil na 8. mieste, čo spôsobilo rozsiahlu prestavbu kádra. Odišlo viacero dlhoročných opôr vrátane slovenského brankára Matúša Putnockého, ktorý medzičasom podpísal kontrakt so Slaskom Vroclav.

Šatka v Dunajskej Strede často nastupoval v stopérskej dvojici po boku Tomáša Huka. Aj tento 24-ročný Košičan v priebehu aktuálneho prestupového obdobia zamieril do Poľska - upísal sa tamojšiemu šampiónovi z Gliwíc. V Ekstraklase sa tak odteraz budú stretávať ako súperi.

"Hneď v 1. kole budeme stáť proti sebe, ale vtedy ešte asi nebudem hrať. Neabsolvoval som s Lechom letnú prípravu, takže som trošku v nevýhode. Navyše zápas s Piastom sa koná iba dva dni po tom, ako s Dunajskou Stredou nastúpime v Krakove," poznamenal Ľubomír Šatka.

Súvisiace články