Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Lobotka debutoval v Ajaxe: Neopísateľné pocity

Stanislav Lobotka (Autor: TASR)
TASR|15. júl 2013 o 20:57

Tréner ma dokonca pochválil, prezradil Lobotka po prvých dvoch vystúpeniach v drese amsterdamského klubu.

AMSTERDAM. Talentovaný slovenský futbalista Stanislav Lobotka odišiel pred pár týždňami z AS Trenčín do slávneho holandského klubu Ajax Amsterdam na ročné hosťovanie a od prvého dňa tvrdo pracuje na tom, aby sa následná opcia premenila na prestup.

Hoci prvé dni boli ťažké, spoluhráči a tréneri mu pomohli zorientovať sa. "Od prvého momentu boli skutočne vynikajúci. Snažia sa mi vo všetkom pomôcť," povedal na ich adresu pre web astrencin.sk stále iba osemnásťročný stredopoliar.

Jeden z najväčších talentov slovenského futbalu má za sebou prvé dve vystúpenia v drese Ajaxu. "Prvý zápas som hral proti RKC Waalwijk a druhý proti De Graafschap. V oboch som odohral asi pol hodinu. Hralo sa mi veľmi dobre a tréner ma dokonca pochválil," prezradil Lobotka, ktorý v druhom prípravnom súboji prihral na jeden gól.

Prestúpiť do mužstva s takou bohatou históriou je snom každého hráča. "Zažil som neskutočné pocity. Keď som si po prvý raz obliekol dres, bolo to neopísateľné. Hral som za skvelý tím, s výbornými spoluhráčmi a pred množstvom divákov," hľadal Lobotka slová.

Nádejného stredopoliara majú pod palcom špičkoví lektori. "Po mojom príchode bol prvý tím na sústredení a nás mal na starosti Dennis Bergkamp, ktorý ako asistent trénera zostal s hráčmi necestujúcimi na sústredenie. Teraz mi radí často aj hlavný tréner Frank de Boer," dodal Lobotka.

Súvisiace články