Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Nový Davis Cup kritizuje už aj Hewitt: Piqué nevie nič o našom športe

Lleyton Hewitt. (Autor: Andrew Brownbill TASR/AP)
SITA|29. jan 2019 o 13:03

Zmenami sa iniciátori snažili zefektívniť súťaž v preplnenom tenisovom kalendári.

ADELAIDE. Kapitán daviscupového tímu Austrálie Lleyton Hewitt vyjadril nespokojnosť s novým formátom tenisového Davisovho pohára.

Tridsaťsedemročný Hewitt nazval schválené zmeny "absurdnými" a kritizoval aj španielskeho futbalistu Gerarda Piquého, ktorého investičná spoločnosť je hlavným sponzorom zreformovaného Davisovho pohára.

Hewitt v účasť špičky neverí

,,Teraz je vo vedení súťaže futbalista zo Španielska. Je to ako keby som prišiel a chcel zmeniť Ligu majstrov. On nevie nič o našom športe," kritizoval súčasnú situáciu 2-násobný grandslamový víťaz Hewitt.

Austrália privíta 1. - 2. februára na domácej pôde tím Bosny a Hercegoviny v kvalifikačnom stretnutí o postup na finálový turnaj. Zmenami sa iniciátori snažili zefektívniť súťaž v preplnenom tenisovom kalendári.

,,S tým nesúhlasím. Mať finále na jednom mieste je smiešne. Ja osobne si nemyslím, že sa v Madride predstavia všetci špičkoví tenisti. Počkajme si do novembra a uvidíme," dodal Hewitt.

Súboj o Madrid

V rámci reformy súťaže sa vo februárovom kvalifikačnom kole predstaví v súbojoch o postup na koncoročný turnaj 24 mužstiev.

Dvanásť víťazných tímov sa pridá k štyrom semifinalistom tohtoročnej edície (Francúzsko, Chorvátsko, Španielsko a USA) a držiteľom dvoch voľných kariet (Argentína a Veľká Británia).

Týchto osemnásť národných výberov sa zúčastní na koncoročnom finálovom turnaji, ktorý sa uskutoční 18. až 24. novembra 2019 v Madride.

Súvisiace články