Ani Mbappé, ani Neymar. Majstra zachránil volej ľavého obrancu

Strelec víťazného gólu Layvin Kurzawa.
Strelec víťazného gólu Layvin Kurzawa. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. jan 2021 o 23:32

PSG sa dostal na prvé miesto.

BRATISLAVA. Futbalisti Paríža St. Germain poskočili minimálne do nedele na čelo francúzskej Ligue 1. Úradujúci majster vyhral v zápase 20. kola na pôde Angers 1:0 gólom Layvina Kurzawu v 70. minúte.

PSG sa musel zaobísť bez hlavného trénera Mauricia Pochettina, ktorý mal pozitívny test na koronavírus. Parížania majú o dva body viac ako v tabuľke druhý Lyon, ktorý hrá v nedeľu doma proti Métam.

Futbalisti Olympique Nimes prerušili osemzápasovú šnúru bez víťazstva. V sobotu triumfovali na ihrisku favorizovaného Olympique Marseille 2:1.

O oba ich góly sa postaral po zmene strán Švéd Niclas Eliasson. V prvom polčase nepremenil penaltu domáci Florian Thauvin.

Ligue 1 - 20. kolo:

Angers SCO - Paríž St. Germain 0:1 (0:0)

Gól: 70. Kurzawa

Olympique Marseille - Olympique Nimes 1:2 (0:0)

Góly: 85. Benedetto - 55. a 58. Eliasson

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Ani Mbappé, ani Neymar. Majstra zachránil volej ľavého obrancu